Wiadomości z Łazisk Górnych

Dzielnicowy z łaziskiego komisariatu w trosce o dobro seniorów

  • Dodano: 2021-04-20 08:30, aktualizacja: 2021-04-19 09:58

By nie dać się oszukać, nieważne pod jaką legendą. Aktywność i pomysłowość oszustów bowiem nie maleje. Tak samo jak aktywność dzielnicowego z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych, który w trosce o miejscowych seniorów z informacją o aktualnych zagrożeniach stara się dotrzeć do nich w każdy możliwy sposób. Kompendium wiedzy w wersji niewielkiej ulotki powstało przy współpracy mikołowskiej Policji ze Starostwem Powiatowym w Mikołowie.

Metodą na policjanta, na pracownika społecznego, listonosza... Kreatywność przestępców zdaje się być nieograniczona. Liczy się dla nich, by osiągnąć cel - oszukać i zyskać na tym pieniądze. Nie ma dnia, by do policjantów nie docierały informacje o próbach wyłudzenia środków pieniężnych, zwłaszcza od - bardzo ufnych wobec innych - najstarszych mieszkańców naszego powiatu.

By temu przeciwdziałać policjanci z Mikołowa oraz podległych komisariatów ostrzegają, edukują i informują co zrobić i jak się zachować, by nie stać się ofiarą tego rodzaju przestępczych procederów.

Dzięki współpracy Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie z lokalnym samorządem, ze środków finansowych Starostwa Powiatowego w Mikołowie, całkiem niedawno powstała ulotka informacyjna dla seniorów "SENIORZE UWAŻAJ". Zawierające zbiór niezbędnych i podstawowych wiadomości (w tym także numery telefonów alarmowych) to niewielkie kompendium wiedzy ma za zadanie przypomnieć mieszkańcom naszego rejonu o konieczności bycia czujnym i zachowania ograniczonego zaufania we wszelkiego rodzaju kontaktach (również telefonicznych) z nieznajomymi.

16 kwietnia dzielnicowy z łaziskiego komisariatu, asp. Michał Czerepkowski, z zapasem ulotek pojawił się w jednej z miejskich spółdzielni mieszkaniowych, gdzie na ręce prezesa przekazał pakiet materiałów, które już w najbliższych dniach trafią na tablice informacyjne w każdym z budynków mieszkalnych należących do spółdzielni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również