Wiadomości z Łazisk Górnych

Dzielnicowy spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi

  • Dodano: 2022-09-15 07:00, aktualizacja: 2022-09-14 15:45

Wierszem Wandy Chotomskiej, wyrecytowanym przez uczniów klas pierwszych, zakończyły się zajęcia profilaktyczne w jednej z łaziskich podstawówek. Dzielnicowy omówił z dziećmi podstawową czynność, którą wykonujemy w swoim życiu setki razy.

Do zachowania ostrożności, skupienia oraz kultury podczas przejścia przez jezdnie st.sierż. Sebastian Kapias zachęcał wykorzystując maleńką atrapę sygnalizatora świetlnego.

Gdy zamierzasz przejść ulicę:

1. Na chodniku przystań bokiem.
2. Popatrz w lewo bystrym wzrokiem.
 3. Skieruj w prawo wzrok sokoli.
 4. Znów na lewo spójrz powoli.
 5. Jezdnia wolna –  więc swobodnie mogą przez nią przejść przechodnie.

Każdy uczeń, nawet mały, zna na pamięć te sygnały i odróżnia na ulicac wszystkie znaki na tablicach.

(Wanda Chotomska)

Dzielnicowy na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych

Wczoraj rano dzielnicowy z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych spotkał się z uczniami klas I Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II. Policjant poruszył podstawowy temat w zakresie ruchu drogowego - prawidłowe i bezpieczne przejście przez jezdnię, zarówno w miejscach oznakowanych, z sygnalizacją świetlną, ale także i tam, gdzie nie ma tzw. zebry. Dzieci posiadały sporą dawkę wiedzy, którą nabyły jeszcze w przedszkolu, dlatego też chętnie i z ogromną energią rwały się do ćwiczeń z wykorzystanie atrapy sygnalizatora i pasów.  Mundurowy zachęcał, by w codziennym podróżowaniu nie zapominać o kulturze na drodze, bowiem każda pozytywna interakcja między uczestnikami ruchu, rodzi kolejne, a to przyczynia się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa.

St.sierż. Kapias rozdał uczniom plany lekcji z wizerunkiem policyjnej maskotki - sierżanta Hektora oraz odblaskowe opaski, które dzieci obiecały nosić podczas codziennych pieszych i rowerowych podróży. Na koniec zajęć pierwszoklasiści wyrecytowali wiersz Wandy Chotomskiej, który doskonale wpisał się w temat policyjnej profilaktyki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również