Wiadomości z Łazisk Górnych

Dzielnicowy rozdawał karty ICE

  • Dodano: 2020-03-05 10:15

Skrót ICE (In Case of Emergency) oznacza "w nagłym wypadku".

Sam pomysł na tego typu rozwiązanie powstał we Włoszech, gdzie zauważono problem, z którym borykają się niejednokrotnie także policjanci w naszym kraju. W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, zapisane na karcie numery telefonów pozwalają służbom na skontaktowanie się z rodziną i bliskimi poszkodowanych. Takie właśnie karty rozdawał ostatnio dzielnicowy z łaziskiego komisariatu zachęcając jednocześnie do ich wypełnienia i noszenia.


Jeden z dzielnicowych Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych asp. Paweł Oleksiński podczas obchodu swojego rejonu rozdawał karty ICE. Powstały one przy współpracy z lokalnym samorządem i dystrybuowane były przez miejscową gazetę. Te zajmujące niewiele miejsca w portfelu karteczki mają miejsce na wpisanie najważniejszych danych, w tym numerów telefonów do naszych najbliższych, z którymi chcielibyśmy aby skontaktowano się  np. w razie wypadku. Informacje wpisane przez nas na karcie pomogą ustalić naszą tożsamość oraz stan zdrowia ( choroby, przebyte urazy, leki, które przyjmujemy). Wypadki komunikacyjne, to nie jedyne zagrożenie. Karta ICE jest niezastąpiona, gdy zgubi się dziecko, ktoś straci przytomność albo nie potrafi podać swoich danych - wtedy ułatwia kontakt ze swoją rodziną.

Policjanci zachęcają do jej wypełnienia i noszenia. Taki mały drobiazg w sytuacji zagrożenia przyczynia się do szybkiego zebrania wielu niezbędnych informacji!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.