Wiadomości z Łazisk Górnych

Dzielnicowy rozdawał karty ICE

  • Dodano: 2020-03-05 10:15

Skrót ICE (In Case of Emergency) oznacza "w nagłym wypadku".

Sam pomysł na tego typu rozwiązanie powstał we Włoszech, gdzie zauważono problem, z którym borykają się niejednokrotnie także policjanci w naszym kraju. W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, zapisane na karcie numery telefonów pozwalają służbom na skontaktowanie się z rodziną i bliskimi poszkodowanych. Takie właśnie karty rozdawał ostatnio dzielnicowy z łaziskiego komisariatu zachęcając jednocześnie do ich wypełnienia i noszenia.


Jeden z dzielnicowych Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych asp. Paweł Oleksiński podczas obchodu swojego rejonu rozdawał karty ICE. Powstały one przy współpracy z lokalnym samorządem i dystrybuowane były przez miejscową gazetę. Te zajmujące niewiele miejsca w portfelu karteczki mają miejsce na wpisanie najważniejszych danych, w tym numerów telefonów do naszych najbliższych, z którymi chcielibyśmy aby skontaktowano się  np. w razie wypadku. Informacje wpisane przez nas na karcie pomogą ustalić naszą tożsamość oraz stan zdrowia ( choroby, przebyte urazy, leki, które przyjmujemy). Wypadki komunikacyjne, to nie jedyne zagrożenie. Karta ICE jest niezastąpiona, gdy zgubi się dziecko, ktoś straci przytomność albo nie potrafi podać swoich danych - wtedy ułatwia kontakt ze swoją rodziną.

Policjanci zachęcają do jej wypełnienia i noszenia. Taki mały drobiazg w sytuacji zagrożenia przyczynia się do szybkiego zebrania wielu niezbędnych informacji!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również