Wiadomości z Łazisk Górnych

Domowy oprawca ma zakaz zbliżania się do rodziny

  • Dodano: 2022-03-10 06:30, aktualizacja: 2022-03-09 21:41

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali 63-latka, który wszczął awanturę w swoim domu i podpalił drzwi wejściowe do budynku.

Domowy oprawca

W minioną sobotę (5 marca) przed godziną 23.00 dyżurny Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który miał podpalić drzwi wejściowe domu jednorodzinnego. Skierowany na miejsce patrol potwierdził informację. Na terenie posesji zastał także 63-latka. Mieszkaniec Łazisk Górnych był pod wpływem alkoholu. W trakcie obezwładniania agresor wyzywał policjantów i usiłował ich szarpać. Zatrzymany trafił do izby zatrzymań.

Śledczy łaziskiej jednostki rozpoczęli gromadzenie materiału dowodowego w sprawie. Okazało się, że łaziszczanin od ponad 4 lat stosował wobec żony przemoc psychiczną. Nadużywając alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których poniżał ją i ciągle niepokoił. 7 marca 63-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszał zarzuty: znęcania się nad żoną, zniszczenia mienia, kierowania gróźb wobec członków swojej najbliższej rodziny oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Prokurator przychylił się także do wniosku policjantów i objął podejrzanego środkami zapobiegawczymi w postaci dozoru, nakazu opuszczenia domu oraz zakazu kontaktowania się z rodziną. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również