Wiadomości z Łazisk Górnych

Długi weekend w powiecie mikołowskim wyjątkowo spokojny

  • Dodano: 2022-06-21 08:30, aktualizacja: 2022-06-21 09:04

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy podsumowali miniony długi weekend. Sprzyjające warunki pogodowe przełożyły się na poziom bezpieczeństwa na drogach całego powiatu.

Podsumowanie długiego weekendu

Każdy przedłużony weekend to dla policjantów drogówki czas wzmożonej pracy. Na drogach pojawia się więcej motocykli, rowerów i pieszych. Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego powoduje, że na ulicach zwiększa się zatem liczba policyjnych patroli.

Począwszy od święta Bożego Ciała aż do niedzieli mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie legitymowali 174 osoby i ujawnili 128 wykroczeń. Największą liczbę (89) stanowiło przekroczenie dopuszczalnej prędkości -  z czego aż 60 przypadków w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Przez 4 dni nie odnotowano ani jednego zdarzenia z udziałem pieszego, a także żadnego innego wypadku drogowego. Doszło do 5 kolizji: po jednej w Łaziskach Górnych i w Orzeszu oraz trzech w Mikołowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również