Wiadomości z Łazisk Górnych

Chwiejnym krokiem, z piwem w ręce wsiadł za kierownicę

  • Dodano: 2022-07-08 06:30, aktualizacja: 2022-07-07 20:25

Policjanci łaziskiej patrolówki zatrzymali 36-latka, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został wyeliminowany z ruchu dzięki zgłoszeniu kobiety, która chwilę wcześniej widziała jak człowiek ten chwiejnym krokiem i z piwem w ręce wsiada do osobówki.

Bardzo nieodpowiedzialna jazda

7 lipca o godzinie 00:10 dyżurny Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który prawdopodobnie jest pijany i właśnie wsiada za kierownicę osobówki. Na miejscu błyskawicznie pojawił się patrol. Policjanci zauważyli jadącego już ulicą Wyszyńskiego kierowcę i zatrzymali go do kontroli. Bełkotliwa mowa oraz silna woń alkoholu wskazywała, że podejrzenie zgłaszającej okaże się słuszne.

36-letni mieszkaniec Łazisk Górnych został poddany badaniu alkomatem. Wynik był pozytywny: 1,30 mg/l w wydychanym powietrzu, a więc nieco ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień, a wkrótce stanie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w takim stanie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również