Wiadomości z Łazisk Górnych

81-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Policjanci kolejny raz apelują

  • Dodano: 2022-11-30 06:30, aktualizacja: 2022-11-29 21:08

Przedwczoraj późnym popołudniem w centrum Łazisk Górnych doszło do potrącenia pieszej. Zdarzenie miało miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Potrącenie przy Jana Pawła II

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po 17.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Łaziskach Górnych przy ulicy Jana Pawła II. Kierująca samochodem toyotą 33-letnia mieszkanka Łazisk nie zachowała ostrożności i potrąciła przechodzącą przez pasy seniorkę. Kobieta z obrażeniami między innymi głowy i nogi, trafiła do szpitala. Obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Mundurowi przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchali świadków.

Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie oznakowanych przejść! Warunki do jazdy stają coraz trudniejsze. Pieszy, który ma na sobie ciemne ubranie i żadnego odblaskowego elementu, staje się dla kierowców mało widoczny, nawet tam, gdzie przejście jest doświetlone. Zachęcamy, by nosić odblaski nie tylko wówczas, gdy wymagają tego przepisy, ale także w obszarze zabudowanym. Dajmy szansę kierowcy, by ten mógł odpowiednio zareagować! - czytamy na stronie KPP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również