Wiadomości z Łazisk Górnych

78. Tour de Pologne przejedzie przez Łaziska Górne

  • Dodano: 2021-07-26 10:30

15 sierpnia kolarze 78 Tour de Pologne ruszą na trasę ostatniego 7. etapu o długości 145 km. Zawodnicy wystartują w Zabrzu, a zakończą rywalizację w Krakowie. Finisz zaplanowano na krakowskich Błoniach.

78. Tour de Pologne w Łaziskach Górnych

Peleton najlepszych kolarzy świata przejedzie także przez nasz region. Najpierw w Powiecie Mikołowskim przemknie przez Ornontowice – ul. Zwycięstwa, ul. Orzeska, Łaziska Górne (tu kolarze powalczą o premię górską III kategorii) – ul. Brada, ul. Orzeska, ul. św. Jana Pawła II, ul. św. Barbary, ul. Wyrska. W Wyrach pojadą ulicami: Łaziska, DW928 ul. Pszczyńska, ul. Główna, zaś w Mikołowie: DW928 ul. Bielska, DK44, ul. Staropodleska.

Dalej kolarze pojadą ulicami Kostuchny, a potem na 40. kilometrze etapu – pod kopalnią Piast w Bieruniu – powalczą o Premię Lotną LOTTO, która upamiętni 40. rocznicę strajku w KWK Piast. Po Bieruniu kolarze zahaczą o Mysłowice, aby ponownie wjechać w granice powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Zobaczyć ich będzie można w Lędzinach i Chełmie Śląskim.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Sztyca

    Miną taką atrakcję?Górka w Dolnych na Mikołów, na szczycie mogła być premia, potem Rybickiego w Mikołowie taka krótka ścianka i zjazd Starą Drogą, przez Mikołów na górę Podleską.Zielona w Łaziskach też ma potencjał.Łaziska, Orzesze, Podlesie mają warunki na czasówkę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również