Wiadomości z Łazisk Górnych

46-latek ugryzł interweniującego policjanta

  • Dodano: 2022-04-21 07:00, aktualizacja: 2022-04-20 20:25

Mundurowi z łaziskiego komisariatu zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który podczas prowadzonej przez nich interwencji dopuścił się szeregu agresywnych zachowań wobec policjantów.

18 kwietnia w południe policjanci łaziskiej jednostki patrolowali ulicę Zwycięstwa w Łaziskach Górnych. W pewnym momencie zauważyli znanego im 46-latka. Mężczyzna wiele razy był uczestnikiem policyjnych interwencji, podczas których zawsze wykazywał się agresją. Tego dnia nie było inaczej. Kiedy mundurowi podeszli, aby go wylegitymować, ten zaczął ich atakować. Obraźliwe słowa, groźby i szarpanie za policyjny mundur, jak się chwilę później okazało, był jedynie początkiem. 46-latek nie reagował na wydawane przez dzielnicowego polecenia, aż w końcu ugryzł w przedramię drugiego funkcjonariusza.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a wczoraj śledczy przedstawili mu zarzuty: wywierania wpływu na czynności urzędowe, a także naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy Policji. Prokurator objął podejrzanego środkami zapobiegawczymi, w tym policyjnym dozorem. Grozi do 3 lat więzienia.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Anonimowy

    Sąd Rejonowy w Mikołowie stwierdził, że zatrzymanie było niezasadne i nieprawidłowe Cała ta interwencja miała zupełnie inny przebieg.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również