Wiadomości z Łazisk Górnych

36-latek nie miał maseczki. Awanturował się i zaatakował policjanta

  • Dodano: 2021-04-14 08:30, aktualizacja: 2021-04-14 08:58

Zarzutem znieważenia funkcjonariusza publicznego oraz wymuszania czynności urzędowych zakończyła się interwencja w centrum Łazisk Górnych podjęta wobec 36-letniego mężczyzny. Wyjątkowo wulgarny i agresywny człowiek dopuścił się też kilku wykroczeń. Za ten niepotrzebny wybryk grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Interwencja miała miejsce w miniony czwartek (8 kwietnia) po godzinie 16:30. Rozpoczęła się w Łaziskach Górnych na ulicy Górniczej. Kiedy policjant patrolówki, w asyście strażników miejskich, chciał wylegitymować mężczyznę bez maseczki, ten wpadł w furię. Używając wyjątkowo obraźliwych i wulgarnych słów, odmawiał podania swoich danych. Ciągle krzyczał, a pewnym momencie podszedł do policjanta i uderzył go w bark.

Wobec agresora użyto środków przymusu bezpośredniego. Został on zatrzymany i przewieziony do łaziskiego komisariatu, gdzie w końcu ustalone zostały jego personalia. Noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań, a następnego dnia po południu usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego oraz wymuszania czynności urzędowych. 36-latek stanie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za wykroczenia, między innymi za brak maseczki ochronnej oraz za wprowadzenie w błąd co do swojej tożsamości.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Prowokatorzy!

    Rozstrzelać, a najlepiej powiesić...brak maski to wyjątkowo obrzydliwa zbrodnia wymagająca pokazowej publicznie wykonanej egzekucji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również