Wiadomości z Łazisk Górnych

3 miesiące aresztu dla rozbojarzy z Łazisk Górnych

  • Dodano: 2020-01-08 09:30

Środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu zastosował sąd rejonowy wobec dwóch mieszkańców Łazisk Górnych, którzy w miniony czwartek pobili i okradli znajdujących się na ogródkach działkowych trzech mężczyzn. Ich łupem padł zegarek, telefon komórkowy oraz telewizor. Dwa dni po zdarzeniu zostali zatrzymani przez policjantów z miejscowego komisariatu. Jednym z nich jest sprawca rozboju, do którego doszło na terenie Łazisk Górnych z końcem ubiegłego roku.

Jak wynika z ustaleń śledczych, do zdarzenia doszło w czwartek 2 stycznia w godzinach wieczornych Łaziskach Górnych przy ulicy Ogrodowej. To tam dwaj mężczyźni w wieku 20 i 28 lat napadli na znajdujące się na jednym z ogródków działkowych osoby, kopiąc i uderzając ich po całym ciele, następnie dokonali kradzieży rzeczy należących do swoim ofiar, tj. zegarka, telefonu komórkowego oraz telewizora. Niedługo po zdarzeniu jeden z pokrzywdzonych zgłosił się do Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zawiadamiając mundurowych o całej sytuacji.

W wyniku podjętych działań policjantom udało się ustalić tożsamość napastników i zatrzymać ich. Okazało się wówczas, iż w zdarzeniu brała udział też młoda kobieta, 19-letnia mieszkanka Łazisk Górnych. Ona również trafiła w ręce stróżów prawa.

W miniony weekend cała trójka uszyła zarzuty, z czego najpoważniejsze - rozboju - skierowane były wobec zatrzymanych mężczyzn. Sąd Rejonowy w Mikołowie przychylil się do wniosku śledczych o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Najbliższe 3 miesiące agresorzy spędzą za kratkami. Grozi im do 12 lat więzienia.

Jeden z zatrzymanych to łaziszczanin, który z końcem minionego roku dokonał rozboju w Łaziskach Górnych na ulicy Wyzwolenia. Więcej tutaj: "Zarzut rozboju z powodu... kebaba".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również