Wiadomości z Łazisk Górnych

26-latek potrącił mężczyznę podczas cofania i uciekł

  • Dodano: 2021-04-21 08:45, aktualizacja: 2021-04-21 09:06

Na jednym z łaziskich osiedli mieszkaniowych doszło do potrącenia pieszego. Kierujący osobowym oplem zbiegł z miejsca zdarzenia. Zatrzymany później przez policjantów tłumaczył, że jego nieodpowiedzialne zachowanie to zwyczajnie wynik stresu po tym co się stało.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotni wieczór (17 kwietnia) po godzinie 20:00 w Łaziskach Górnych na osiedlu Staszica. Jak wnika z relacji świadków, kierujący osobowym oplem, wykonując nieprawidłowy manewr cofania, uderzył w pieszego 60-latka i odjechał z miejsca zdarzenia.

Na miejsce przybyli policjanci łaziskiej patrolówki, którzy udzielili poszkodowanemu pomocy przedmedycznej. Opatrzony przez załogę pogotowia ratunkowego mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji. Pieszy był pijany. Miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

Po niespełna dwóch godzinach od zdarzenia policjantom udało się zatrzymać sprawcę. 26-letni łaziszczanin przebywał już na terenie Orzesza i w chwili podejmowania wobec niego czynności miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna przyznał, że to on potrącił pieszego i odjechał. Swoje zachowanie tłumaczył stresem. Zatrzymany trafił do mikołowskiej komendy, gdzie przeprowadzono badania retrospektywne. Jeżeli okaże się, że człowiek ten był nietrzeźwy kiedy doszło do potrącenia - będzie odpowiadał za przestępstwo.

Postępowanie w sprawie prowadzi Wydział Prewencji mikołowskiej komendy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również