Wiadomości z Łazisk Górnych

22-latek zatrzymany za posiadanie marihuany

  • Dodano: 2021-03-19 09:15

Policjanci łaziskiej prewencji po raz kolejny zatrzymali osobę, która posiadała przy sobie marihuanę. Mundurowi prowadzą regularne kontrole, a ich efektem jest stale rosnąca w policyjnej statystyce liczba posiadaczy substancji niedozwolonych. 20-letni mieszkaniec Łazisk Górnych właśnie usłyszał zarzuty.

Do zatrzymania młodego mieszkańca Łazisk Górnych doszło 16 marca wieczorem na ulicy Szkolnej. 22-latek przebywał ze swoim znajomym, z którym razem siedzieli w samochodzie. Podczas legitymowania i kontroli, policjanci ujawnili roślinny susz, który poddany później analizie okazał się marihuaną.

Obaj panowie trafili do komisariatu, gdzie miało miejsce ich przesłuchanie. Jeden z nich przyznał, że całość zabezpieczonej substancji jest jego własnością, dlatego też został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

17 marca usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Podejrzany przyznał się do czynu, jednak odmówił składania jakichkolwiek wyjaśnień.

Posiadanie marihuany, nawet w niedużych ilościach jest czynem karalnym. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii wprowadza przepis, zgodnie z którym, ten, kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli osoba posiada przy sobie znaczne ilości takich substancji lub środków, wówczas kara pozbawienia wolności wyniesie od 6 miesięcy nawet do lat 8! W przypadku sprawcy mniejszej wagi, sąd może orzec grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również