Wiadomości z Łazisk Górnych

19-latek z Mikołowa kierował bez prawa jazdy. Miał przy sobie narkotyki

  • Dodano: 2022-01-14 07:00, aktualizacja: 2022-01-13 09:24

Policjanci łaziskiej patrolówki zatrzymali mieszkańca Mikołowa, który wraz ze swoimi kolegami jeździł samochodem po terenie Łazisk Górnych. 19-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Miał za to ponad 15 działek marihuany. Podejrzany złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Kierował bez prawa jazdy

Młody mikołowianin został zatrzymany w miniony poniedziałek 10 stycznia tuż przed północą w Łaziskach Górnych w okolicy ulicy Pszczelnej. Kierujący mazdą nie powinien w ogóle siadać za kierownicę, gdyż według policyjnych systemów, nie posiadał właściwych uprawnień. Dalsza kontrola jedynie pogorszyła sytuację mężczyzny. W kieszeni kurtki miał bowiem woreczek z suszem roślinnym. Badanie testerem potwierdziło, że to marihuana.

19-latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających

Wraz z 19-latkiem podróżowali jego dwaj koledzy, mieszkańcy Łazisk Górnych. Kierowca został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania środków odurzających w ilości ponad 15 działek dilerskich, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Podejrzany złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Będzie też odpowiadał za prowadzenie pojazdu mechanicznego bez uprawnień.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.