Wiadomości z Łazisk Górnych

Zawód, na który zapotrzebowanie jest zawsze. Kursy w szkołach dla dorosłych - jak wybrać?

  • Dodano: 2022-06-22 10:45, aktualizacja: 2022-06-27 11:50

Absolwenci szkół średnich zastanawiają się nad wyborem najlepszych studiów, które w przyszłości dadzą im nie tylko stałe zatrudnienie, ale też dobre zarobki. Tymczasem inni w ciągu roku zdobywają uprawnienia w zawodzie, który był, jest i będzie potrzebny. A zapotrzebowanie stale rośnie.

O kim mowa? O elektrykach. To zawód, który daje stabilną finansowo przyszłość, perspektywy rozwoju i pracę z nowoczesną technologią. Kursy zawodowe skierowane są do wszystkich, również do niewtajemniczonych w zagadnienia związane z energią elektryczną.

Praca szuka elektryka

Na co dzień nie zastanawiamy się, jak ważny jest prąd. Co, gdyby nagle wszystko przestało działać? Już kilkuminutowe przerwy w dostawie zakłócają codzienność, a co gdy problem jest trudniejszy do rozwiązania i konieczny jest dobry elektryk na już.

Elektrycy znajdują zatrudnienie w małych miejscowościach i dużych miastach, są potrzebni wszędzie, gdzie jest cywilizacja. Dlatego elektryk szkoła dla dorosłych staje się coraz popularniejsza. Kurs przygotowuje do egzaminu państwowego. W ciągu kilku miesięcy można zdobyć dyplom potwierdzający uprawnienia, a przy okazji tytuł technika. Również, gdy nie masz matury, sprawdź ofertę Szkoły Partnerskiej Viessmann. Na kurs zapisać może się każdy, kto ma przynajmniej wykształcenie zawodowe. Osoby z wykształceniem średnim, po otrzymaniu pozytywnego wyniku z egzaminu, mają tytuł technika.

Praca szuka elektryka, na portalach ogłoszeniowych, firmy zajmujące się produkcją, elektrociepłownie, firmy z branży budowlanej i inne poszukują elektryków. Oferują zatrudnienie na dobrych warunkach, często na umowę o pracę.

Jak wybrać szkołę?

Dziś żyjemy dłużej niż nasi przodkowie, dlatego warto wypracować dobrą emeryturę. Zapewnia to dobry zawód. Atrakcyjne zarobki przekładają się na wysokość odprowadzanych do ZUS-u składek, z których w przyszłości liczona będzie emerytura. Poza tym można oszczędzać samodzielnie, ale najpierw trzeba znaleźć dobrą pracę. Mają kwalifikacje do podjęcia pracy w zawodzie elektryka nie jest to trudne, ale najpierw wybór szkoły.

Zanim wybierzesz sprawdź:

  • tryb nauki (wygodny jest zaoczny i zdalny),
  • przebieg nauki (czy jest zgodny z rozporządzeniem MEN),
  • kto wykłada (czy są to nauczyciele z doświadczeniem),
  • jaki staż ma szkoła na rynku,
  • gdzie organizowane są praktyki,
  • czy można wziąć pożyczkę na kształcenie (jeśli nie dysponujesz obecnie większą gotówką),
  • czy szkoła pomaga w znalezieniu praktyk.

Kurs, który spełnia wszystkie powyższe warunki, znajdziesz na stronie: https://viessmann.plus/technik-elektryk-szkola-policealna-dla-doroslych. Szkoła Partnerska Viessmann współpracuje z firmą, która zna branżę od podszewki.

Zapisy już ruszyły, dlatego nie czekaj na ostatnią chwilę, liczy się kolejność zgłoszeń.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.