Żadne biuro nie obędzie się bez krzeseł dla pracowników i klientów. Prowadzenie biznesowych spotkań na stojąco nie należy do profesjonalnych zachowań, a brak miejsca do czekania i odpoczynku dla klientów na pewno nie zrobi na nich dobrego wrażenia. Dlatego zakup foteli biurowych jest tak ważny, a jednak paradoksalnie przedsiębiorcy właśnie na tym polu popełniają kilka błędów. Powodem jest najczęściej brak wiedzy o tym, czym kierować się przy wyborze krzeseł do biura.
Ocena wizualna krzeseł
Większość osób w naturalny sposób kieruje się cechami mebli, które widzi od razu. Jest to więc przede wszystkim ich wygląd – zarówno pod kątem wizualnym i estetycznym, jak i dopasowania do aranżacji firmowego wnętrza. To ważna cecha, która może mieć wpływ na odbiór firmy przez klientów i pracowników, ale jednocześnie nie powinna być najistotniejszym priorytetem. Duży wybór krzeseł od www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf różniących się kolorystyką, konstrukcją, użytym materiałem pomaga w podjęciu decyzji, które z nich zakupić, aby jak najlepiej wpisały się w aranżację wnętrza biura.
Określenie potrzeb pracownika
Priorytetem powinno być za to określenie, jaką funkcję mają pełnić krzesła biurowe i jakie potrzeby pracowników muszą zaspokajać. Jeśli praca przy biurku wymaga spędzania przy nim kilku albo kilkunastu godzin, lepiej wybrać fotele z bogatym spectrum regulacji i ustawień oraz maksymalnie ergonomiczne. Jeśli natomiast pracownik siada na krótką chwilę lub wykorzystuje krzesła do niedługich aktywności przy biurku, można skupić się na modelach bardziej uniwersalnych i celujących w klasykę. Bez względu jednak na czas, jaki spędza się w biurze, fotele i krzesła powinny być maksymalnie wygodne i zapewniać komfort podczas pracy. Pomagają w tym odpowiednio dobrane mechanizmy ruchu krzesła, które odpowiadają za to, aby utrzymywać ciało w optymalnej pozycji.
Mechanizmy i regulacje
Najpopularniejszym i przy tym wysoce uniwersalnym jest mechanizm synchroniczny. Fotele, w którym ma zastosowanie, wyróżniają się synchronicznym poruszaniem siedziska względem oparcia przy każdym ruchu użytkownika. Mówiąc obrazowo, oparcie podąża za zmianą układu siedzącego ciała, przez co zawsze, niezależnie od pozycji, podpiera najbardziej strategiczne partie kręgosłupa. Jeśli dodatkowo taki fotel ma opcję regulacji kąta oparcia, wysokości i głębokości siedziska, ustawiania zagłówków, można to nazwać w pełni ergonomicznym i przede wszystkim zdrowym dla organizmu.
Ważne podłokietniki
Elementem, który często się ignoruje, a który ma ważne znaczenie dla ergonomii pracy, są podłokietniki. To one odpowiadają za prawidłowe ułożenie przedramion zwłaszcza w czasie dłuższej pracy, likwidując ryzyko powstania nadwyrężeń czy nieprzyjemnych drżeń mięśniowych. Może mieć też zasadniczy wpływ na odciążenie barków i odcinka szyjnego kręgosłupa. Dobrze, aby podłokietniki również były regulowane na wysokość (względem blatu biurka lub stołu) oraz pod kątem swojego ustawienia pionowego (pochylone w dół lub uniesione w górę).
Wybierasz krzesła do biura? Te wskazówki mogą pomóc
- Dodano: 2020-11-23 06:30, aktualizacja: 2020-10-21 13:34
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.