Wiadomości z Łazisk Górnych

Usługi ślusarskie - kiedy udać się do zakładu lub wezwać ślusarza?

  • Dodano: 2020-06-01 14:15

Każdemu czasem zdarza się skorzystać z usług ślusarskich – np. gdy potrzebny jest dodatkowy klucz lub nowy zamek. Czasami po prostu odwiedzimy ślusarza przy okazji zakupów w galerii, ale zdarza się, że musimy wezwać go do domu. Podpowiadamy, kiedy odwiedzić zakład, a kiedy zlecić wykonanie usługi w domu.

Usługi ślusarskie wykonywane w zakładzie

Nietrudno się domyślić, że wykonanie usługi w domu klienta jest droższe, niż w siedzibie firmy. Niektóre są wręcz niemożliwe do realizacji „w terenie”, np. kopiowanie kluczy. Wymaga to wykorzystania dużego, precyzyjnego urządzenia, którego nie ma jak przewieźć i uruchomić u klienta. Z tego powodu proste usługi, które nie obejmują montażu, wykonuje się w punktach stacjonarnych, które często są blisko centrów handlowych. Kopiowanie kluczy trwa kilka minut, więc wykonuje się je na poczekaniu lub w czasie, gdy klient robi zakupy w innym sklepie. Zwykle też bez problemu kupimy u ślusarza wkładki do zamków czy kłódki.

Kiedy ślusarz przyjeżdża do klienta?

Są jednak sytuacje, gdy wykonanie usługi w zakładzie nie wchodzi w grę. Jeżeli np. zablokuje się zamek w drzwiach, konieczne jest wezwanie pogotowia zamkowego. Na miejsce przyjeżdża ślusarz, który otworzy lub rozwierci zamek, a w razie potrzeby wymieni wkładkę. Ważne jest, by zwrócić uwagę na legalność działania fachowca. Szukanie na portalach ogłoszeniowych jest dobrym pomysłem, o ile mamy możliwość sprawdzić, czy ogłoszeniodawca rzeczywiście jest ślusarzem i legalnie wykonuje swój zawód. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych firm, takich jak https://zamki.sos.pl/. Daje nam to pewność rzetelnego wykonania usługi i bezpieczeństwa.

Warto pamiętać, że aby ślusarz mógł pomóc nam dostać się do mieszkania, musimy wykazać nasze prawo do lokalu. W niektórych wypadkach wystarczą pasujące klucze, ale lepiej mieć dokument poświadczający meldunek lub np. akt własności. Jeżeli wynajmujemy mieszkanie, konieczna może być obecność właściciela. Z kolei do usług takich, jak instalacja zamka nie są potrzebne żadne formalności.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.