Wiadomości z Łazisk Górnych

Usługi ślusarskie - kiedy udać się do zakładu lub wezwać ślusarza?

  • Dodano: 2020-06-01 14:15

Każdemu czasem zdarza się skorzystać z usług ślusarskich – np. gdy potrzebny jest dodatkowy klucz lub nowy zamek. Czasami po prostu odwiedzimy ślusarza przy okazji zakupów w galerii, ale zdarza się, że musimy wezwać go do domu. Podpowiadamy, kiedy odwiedzić zakład, a kiedy zlecić wykonanie usługi w domu.

Usługi ślusarskie wykonywane w zakładzie

Nietrudno się domyślić, że wykonanie usługi w domu klienta jest droższe, niż w siedzibie firmy. Niektóre są wręcz niemożliwe do realizacji „w terenie”, np. kopiowanie kluczy. Wymaga to wykorzystania dużego, precyzyjnego urządzenia, którego nie ma jak przewieźć i uruchomić u klienta. Z tego powodu proste usługi, które nie obejmują montażu, wykonuje się w punktach stacjonarnych, które często są blisko centrów handlowych. Kopiowanie kluczy trwa kilka minut, więc wykonuje się je na poczekaniu lub w czasie, gdy klient robi zakupy w innym sklepie. Zwykle też bez problemu kupimy u ślusarza wkładki do zamków czy kłódki.

Kiedy ślusarz przyjeżdża do klienta?

Są jednak sytuacje, gdy wykonanie usługi w zakładzie nie wchodzi w grę. Jeżeli np. zablokuje się zamek w drzwiach, konieczne jest wezwanie pogotowia zamkowego. Na miejsce przyjeżdża ślusarz, który otworzy lub rozwierci zamek, a w razie potrzeby wymieni wkładkę. Ważne jest, by zwrócić uwagę na legalność działania fachowca. Szukanie na portalach ogłoszeniowych jest dobrym pomysłem, o ile mamy możliwość sprawdzić, czy ogłoszeniodawca rzeczywiście jest ślusarzem i legalnie wykonuje swój zawód. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych firm, takich jak https://zamki.sos.pl/. Daje nam to pewność rzetelnego wykonania usługi i bezpieczeństwa.

Warto pamiętać, że aby ślusarz mógł pomóc nam dostać się do mieszkania, musimy wykazać nasze prawo do lokalu. W niektórych wypadkach wystarczą pasujące klucze, ale lepiej mieć dokument poświadczający meldunek lub np. akt własności. Jeżeli wynajmujemy mieszkanie, konieczna może być obecność właściciela. Z kolei do usług takich, jak instalacja zamka nie są potrzebne żadne formalności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.