Wiadomości z Łazisk Górnych

Usługi CNC - jak oszczędzić na produkcji, zlecając obróbkę zewnętrznemu wykonawcy?

  • Dodano: 2020-06-12 12:15, aktualizacja: 2020-12-02 11:38

Produkcja przemysłowa kojarzy się z bardzo kosztownymi maszynami. Rzeczywiście, urządzenia do obróbki CNC i formowania materiałów są drogie, jednak nie zawsze konieczna jest inwestycja w takie wyposażenie. Nawet najwięksi producenci, wiodący w swoich branżach często zlecają wykonanie części zewnętrznym firmom. Dlaczego takie rozwiązanie przynosi oszczędności? Wyjaśniamy!

Usługi CNC: obróbka na zlecenie

Współczesne urządzenia do obróbki CNC pozwalają na szybką i wydajną produkcję. Z tego powodu firma produkująca wyłącznie na własne potrzeby wykorzystywałaby tylko część możliwości urządzeń, ponieważ produkowanie nadmiernej ilości wiązałoby się ze znaczną nadprodukcją. Oczywiście można przestawić maszyny na inny produkt, jednak np. w przypadku koncernu motoryzacyjnego wiązałoby się to z koniecznością znacznej reorganizacji. Dlatego mimo że zlecając usługi CNC zewnętrznemu wykonawcy konieczne jest opłacenie pracy wykonanej przez pracowników oraz pokrycia kosztów, wielu producentów decyduje się na takie rozwiązanie. Mimo pozornie wyższych kosztów jednostkowych, pozwala to na uniknięcie inwestycji w maszyny i utrzymywania dodatkowych fabryk.

Jak wygląda taka współpraca?

Bardzo często zakłady świadczące usługi CNC współpracują ze stałymi klientami. Dzięki temu obie strony znają warunki współpracy, a zlecenie nowej linii produktów jest prostsze, ponieważ wiele parametrów jest już znanych, a wykonawca ma już doświadczenie w produkcji dla konkretnego klienta. W ten sposób działa np. https://cnc.barosz.pl/uslugi/obrobka-cnc/. Warto jednak pamiętać, że ponieważ maszyny do obróbki CNC zapewniają dużą wydajność, firma świadcząca takie usługi jest w stanie wykonywać zlecenia dla wielu klientów, dzięki czemu w pełni wykorzystuje możliwości swojego wyposażenia.

Usługi CNC często kojarzą się z obróbką w masowej skali, dla wielkiego przemysłu. Prawdą jest, że im więcej egzemplarzy, tym bardziej rozkładają się koszty. Możliwe jest jednak zlecenie obróbki w niewielkiej ilości, trzeba jednak pamiętać, że bardziej opłaca się zamówić jedną, większa partię, niż kilka mniejszych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.