Wiadomości z Łazisk Górnych

Rozmowa kwalifikacyjna online - jak się do niej przygotować?

  • Dodano: 2020-05-14 12:00

Rozmowy kwalifikacyjne coraz częściej przeprowadzane są również z użyciem nowoczesnych technologii, nie tylko przez telefon, ale również z użyciem komunikatorów internetowych. Jak przygotować się do zdalnej rozmowy kwalifikacyjnej, jeśli czeka Cię w najbliższym czasie tego typu wyzwanie?

Rozmowa kwalifikacyjna online – próby techniczne

W zależności od tego, jaki rodzaj komunikatora zaproponował do przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej rekruter z pracy, do której aplikujesz, zapoznaj się z nim wcześniej. Skype, WhatsApp, Messenger na Facebooku, Google Hangouts czy Microsoft Team to najpopularniejsze z nich, intuicyjne i proste w obsłudze. Warto jednak wcześniej zapoznać się z ich funkcjami, sprawdzić, jak działa kamerka oraz mikrofon. Najlepiej połączyć się wcześniej ze znajomym lub członkiem rodziny i sprawdzić w trakcie rozmowy, jak działają poszczególne narzędzia komunikatora. Załóż też oczywiście nowe konto lub zmień nick dotychczasowego, jeśli nie przystaje on do powagi sytuacji.

Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej online?

Pamiętaj, że kamera w smartfonie i laptopie pokaże nie tylko Twoją twarz, ale również część pomieszczenia, w którym się znajdujesz. Zadbaj więc, aby w tle nie pojawiało się suszące pranie czy inne bałagan w domu. W niektórych komunikatorach, jak Skype, masz dodatkowo opcję rozmywania tła w trakcie połączeń wideo. Warto z niej skorzystać, jeśli nie masz odpowiednio wybranego miejsca rozmowy o pracę lub czasu na jego posprzątanie. Ubierz się też tak, jakbyś wybierał się na rozmowę kwalifikacyjną w realu. Okażesz w ten sposób należyty szacunek do tej sytuacji i zrobisz dobre wrażenie.

Jeśli mimo kwarantanny związanej z koronawirusem szukasz zatrudnienia, serwis Pracuj.pl przygotował specjalnie oznaczone oferty pracy na stanowiska, na które można aplikować zdalnie. Poświęć ten czas na ich sprawdzenie, a być może, nie wychodząc z domu, znajdziesz swoją wymarzoną pracę!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.