Wiadomości z Łazisk Górnych

Protezy nakładkowe – poznaj zalety tego rozwiązania 

  • Dodano: 2021-10-27 09:15

Utrata uzębienia to dla wielu ludzi bardzo duża niedogodność, która może powodować problemy z żuciem, kompleksy, a w rezultacie również depresję. Taka przypadłość zatem znacząco obniża jakość naszego życia. Dlatego mimo że możemy czuć wstyd przed pokazaniem stomatologowi naszej jamy ustnej, z której stanu nie jesteśmy zadowoleni, nie powinniśmy się wahać. Protetyka stomatologiczna zna rozwiązanie na nasze problemy, a pomoc specjalisty może przywrócić nam piękny uśmiech i radość z życia. Dobrze jest więc zainteresować się rodzajami protez, a w szczególności protezami nakładkowymi. 

Protetyka stomatologiczna – dlaczego warto się z nią zapoznać? 

Jeśli przez braki w uzębieniu trudno nam funkcjonować lub krępuje nas mówienie czy uśmiechanie się w miejscu publicznym to znak, że powinniśmy dowiedzieć się więcej o protetyce stomatologicznej. Podobnie w przypadku jeżeli mamy w rodzinie osobę straszą, która może wymagać wkrótce interwencji specjalisty. Protetyka jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się odtwarzaniem utraconego uzębienia, co często wiąże się ze znaczną poprawą estetyki naszego uśmiechu. 

Protezy nakładkowe – jak to działa? 

Dla kogo protezy nakładkowe? Przede wszystkim dla osób, które posiadają szczątkowe uzębienie. Ten rodzaj protezy bowiem wykorzystuje istniejące zęby pacjenta oraz jego naturalne korzenie zębowe. Konstrukcję przygotowaną przez protetyka nakłada się przy pomocy metalowych zaczepów, które mocowane są w kanałach korzenia. Więcej można przeczytać tutaj https://perfektsmile.pl/protetyka-stomatologiczna/

Protezy nakładkowe – dlaczego warto? 

Protezy nakładkowe mają bardzo wiele zalet. Po pierwsze, pozwalają wykorzystać fragmenty naszego uzębienia, bez konieczności usuwania ich przed nałożeniem protezy. Drugą korzyścią z posiadania takiej protezy jest specyficzna metoda mocowania. Metalowe haczyki zapewniają stabilność oraz komfort pacjenta. Zdecydowanie więc warto rozważyć tę opcję, chociaż powinniśmy pamiętać, że ostateczna decyzja należy do protetyka, który przeprowadzi z nami konsultację przed zabiegiem. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.