Wiadomości z Łazisk Górnych

Pomysły na aktywne jesienne weekendy

  • Dodano: 2021-08-06 10:45, aktualizacja: 2021-08-09 15:16

Kilka wolnych dni dla wielu z nas jest okazją do ciekawego spędzenia czasu. Oczywiście są tacy, którzy najchętniej wypoczywają na własnej kanapie przed telewizorem. Jeżeli jednak chciałby ktoś urozmaicić na różne sposoby swoje weekendy, przeżyć i zobaczyć coś ciekawego podpowiadamy kilka propozycji.

Co ciekawego można robić w weekendy w Polsce?

Polska jest krajem dużym i pełnym różnych interesujących możliwości, które pozwolą Wam odpocząć i nabrać energii do pracy na długi czas. Co można ciekawego zaproponować w naszym kraju?

Zwiedzanie zabytków i ciekawych miejsc

Zwiedzanie zamków, pałaców, muzeów i innych ciekawych miejsc w wielu miastach, a także wsiach zawsze jest świetną lekcją historii, geografii albo etnografii. Można dowiedzieć się znacznie więcej niż na lekcjach w szkole, dlatego warto jeździć na takie wycieczki zwłaszcza jeśli mamy dzieci.

Bywa, że z różnych powodów nie ma możliwości pojechać gdzieś daleko i na długo. Jednakże w każdym województwie, nawet w każdym powiecie są perełki turystyczne, które warto zobaczyć. Czy wiecie cóż takiego znajduje się blisko Waszego domu?

Spacery po górach i parkach narodowych

Dla ludzi, którzy dużo czasu muszą spędzać w biurach albo innych zamkniętych pomieszczeniach dobrą propozycją może być wypad w góry albo do parku narodowego. Spacer po lesie lub znakowanym szlakiem górskim pozwoli zaczerpnąć prawdziwie świeżego powietrza, pomoże w poprawieniu kondycji. Można nacieszyć się pięknymi widokami przyrody.

Sport na świeżym powietrzu

Osoby, które preferują ruch na pewno wybiorą wszelkiego rodzaju propozycje pozwalające na połączenie wycieczki ze sportem. Może to być przejażdżka rowerem, marsz z kijkami trekkingowymi, wyprawa na spływ kajakowy. Bardziej wyszukanymi propozycjami będzie na przykład jazda konna, surfing, skoki spadochronowe lub nurkowanie.

Parki rozrywki

Dla rodzin z dziećmi (ale nie tylko) świetną propozycją będą parki rozrywki. Można w nich jeździć na karuzelach, poznawać dinozaury oglądać miniaturowe budowle i zaliczać jeszcze inne ciekawostki. Wiele z tych parków pozwala bawić się gościom do woli przez cały dzień w cenie jednego biletu. Najsłynniejsze takie miejsca w Polsce znajdują się między innymi w Inwałdzie, Bałtowie, Ochabach, Rabce, Zatorze i wielu innych miejscowościach. Raz po raz powstają nowe, a te które już są systematycznie powiększają swoją ofertę.

A może wypad za granicę...?

Jeżeli czas pozwala (portfel też) można spróbować zwiedzić też co nieco za granicą. Paryż, Rzym, Londyn, plaże nad Adriatykiem, greckie wyspy... Pewnie już to wszystko znacie, a przynajmniej o tym słyszeliście. Dlatego chcielibyśmy zaproponować Wam tutaj wypad za zachodnią granicę, aby poznać najlepsze parki rozrywki w Niemczech.

Czy słyszeliście o Europa-Park w Rust, Phantasialand w Brąźhl albo Heide Park w Soltau? W pierwszym z nich możecie wypróbować aż 100 kolejek górskich. Phantasialand pozwoli Wam przenieść się w wyobraźni do świata Majów albo też krainy fantazji i tajemnic. Tutaj też znajdziecie najszybszy roller coaster na świecie. Heide Park w Soltau w Dolnej Saksonii słynie z Zatoki Piratów, Zaaranżowanej Transylwanii albo też Świnki Peppy.

Z innych niemieckich parków rozrywki na wspomnienie zasługują też między innymi Serengeti-Park w Hodenhagen (z prawdziwym Safari), Legoland Niemcy w Gąźnzburg (dla miłośników najsłynniejszych na świecie klocków), Movie Park w Bottrop, Hansa-Park w Sierksdorf, Ravensburger Spieleland w Meckenbeuren.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.