Wiadomości z Łazisk Górnych

Na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu używanego?

  • Dodano: 2022-04-06 06:15, aktualizacja: 2022-04-06 06:19

Każdy, kto choć raz w życiu planował wymianę samochodu, doskonale wie, jak trudne to zadanie. Z pozoru wydawać mogłoby się, że wystarczy znaleźć sprawne auto, które odpowiada nam wizualnie. Rzeczywistość jest jednak bardzo złożona, a na ostateczny zakup wpływa na wiele czynników.

Pożądane samochody używane

W ostatnich latach auta z drugiej ręki momentami są towarem deficytowym. Wartość pojazdów poszła mocno w górę, ze względu na duże zainteresowanie zakupami. Dodatkowo na rynku pojawia się mniej samochodów używanych, ponieważ fabryki przez pandemię i sytuację polityczną wstrzymywały produkcję, miały również problem z pozyskiwaniem części. W związku z tym osoby, które chciały wymienić pojazd na nowy, musiały wstrzymać się z podjęciem tej decyzji. Sytuacja jednak powoli wraca do normy i możemy zauważyć pojawianie się nowych ogłoszeń sprzedażowych.

W związku z dużym zainteresowaniem zakupu samochodu, możemy wpaść w pułapkę impulsywnych zakupów. Warto na to uważać, bo w przypływie emocji możemy nie zwrócić uwagi na mankamenty, których wcześniej byśmy nie przeoczyli. Dobrze więc jest podejść do tematu z chłodną głową. Przyjrzyjmy się dokładnie pojazdowi, zwracając uwagę na pojawiająca się rdze, rysy lakieru, kondycję progów. Przyjrzyjmy się też książce serwisowej, tapicerce, sprawdźmy też poprawne działanie elektryki np. opuszczania i podnoszenia szyb, sterowania lusterkami, klimatyzację etc. 

Sprawdźmy auto jeszcze dokładniej

Kupując samochody używane Bydgoszcz nie powinniśmy wierzyć właścicielowi na słowo. Oczywiście, nie każdy ma złe intencje i próbuje nas oszukać. Zdarza się jednak, że nawet właściciel nie zdaje sobie sprawy z tego, że przebieg był cofany, auto ma za sobą poprawki blacharskie po wypadku lub, że w pracy silnika coś zaczyna szwankować. Warto więc wybrać się na stację diagnostyczną lub do zaprzyjaźnionego mechanika. 

Tam specjaliści przyjrzą się dokładnie pojazdowi, podłączając go do komputera i używając specjalnych programów. Na tej podstawie są w stanie dostrzec wszelkie mankamenty i wady, które mogą skutkować koniecznością przeprowadzenia napraw. Dowiemy się także kiedy ewentualnie należałoby wykonać niezbędne prace i jaki byłby ich szacunkowy koszt. Może być to nasz atut negocjacyjny lub nawet sygnał, że warto wycofać się z zakupu takiego auta. 

Komisy języczkiem uwagi 

Coraz więcej osób decyduje się na poszukiwanie swojego wymarzonego auta w komisie. To bardzo dobry pomysł, ponieważ w miejscy sprawdzonym samochody używane wyglądają obiecująco. Sprzedawcy doskonale znają ich historię oraz kondycję i raczej nie będą ukrywać prawdy na temat stanu pojazdu. Unikniemy z ten sposób wielu nerwów, a także zaoszczędzimy czas. Sprawdzone firmy prowadzą uproszczoną procedurę sprzedaży i sprowadzają formalności do minimum. Jeśli nie wiemy dokąd wykonać pierwsze kroki, warto zapoznać się z ofertą komisu Tanie Autka, który działa zarówno stacjonarnie, jak i online.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.