Wiadomości z Łazisk Górnych

Krzesło do komputera - jaki model wybrać?

  • Dodano: 2017-12-18 13:15

Spędzasz dużo czasu przy komputerze? W takim przypadku warto zainwestować w dobre krzesło biurowe. Jak wybrać najlepszy model?

Coraz więcej Polaków ma siedzącą pracę przy komputerze – w związku z tym przebywanie przez nawet 8 godzin dziennie przy biurku nie jest niczym dziwnym. Należy jednak pamiętać o tym, że nie jest o zbyt zdrowe na kręgosłupa. Efektem mogą być bóle pleców, które mogą przeradzać się również w poważniejsze choroby, na przykład dyskopatię, rwę kulszową.

W sklepach możemy znaleźć różne krzesła i fotele biurowe, które różnią się pomiędzy sobą konstrukcjami, zastosowanymi materiałami, a także cenami. Jednym z powszechnych problemów związanych z doborem krzesła jest kierowanie się tylko tym ostatnim czynnikiem, czyli właśnie niską ceną.

Na czym siedzieć przy komputerze?

Przy komputerze najlepiej siedzieć na komfortowym krześle albo fotele biurowym, które będzie dopasowane do użytkownika. Możemy również siedzieć na zwykłym krześle albo na taborecie, ale wtedy, gdy chodzi o bezpieczeństwo i komfort, warto postawić na sprawdzone rozwiązania.

Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny model, warto prześledzić różne propozycje producentów. Teraz to bardzo łatwe on-line, ponieważ coraz więcej sklepów sprzedaje swoje fotele biurowe i krzesła przez internet. Można znaleźć je między innymi w sklepie Centrum Krzeseł pod adresem: https://www.centrumkrzesel.pl/fotele-biurowe-/119/c.

Krzesło do komputera powinno:

  • być odpowiednio wyprofilowane, aby dawać anatomiczne podparcie dla pleców – powinno mieć tak zwany klin lędźwiowy
  • posiadać szeroką gamę regulacji oparcia i siedziska dla indywidualnego dopasowania
  • mieć podłokietniki z możliwością ustalenia ich pozycji
  • być wykonane z komfortowego, trwałego materiału
  • mieć kółka dopasowane do podłogi

Wobec tego wiemy już, jakie cechy powinno posiadać odpowiednie krzesło czy fotel biurowy. Najlepiej więc dobrze sprawdzić opisy w sklepach on-line, a w przypadku zakupu mebla w sklepie stacjonarnym powinniśmy dopytać o szczegóły sprzedawcę.

Gdy już teraz korzystamy z fotela czy krzesła biurowego, możemy zmierzyć jego wymiary, w tym wysokość i szerokość oparcia, szerokość i głębokość siedziska, a następnie porównać je z wymiarami oferowanych mebli. Przykładowo, jeśli dotychczas używany fotel biurowy jest zbyt głęboki, poszukujmy takiego, który ma mniejszą głębokość.

Warto przy tym zwrócić uwagę na regulację oferowaną przez dane krzesło czy fotel – im będzie szersza, tym łatwiej będzie nam dopasować jego rozmiar do swoich oczekiwań. Często zdarza się, że początkowo ustawiona pozycja siedziska i oparcia nie jest jednak tą idealną, dlatego dla większego komfortu należy wprowadzić niewielkie zmiany.

Jaki materiał będzie najlepszy?

Do pracy przy komputerze najlepiej wybrać fotel biurowy wykończony przyjemną w dotyku tkaniną obiciową. Jej kolor możemy dopasować indywidualnie w zależności od aranżacji pokoju i swojego gustu.

W sprzedaży znajdziemy również fotele z eko czy prawdziwą skórą, jednak pamiętajmy o tym, że nie są one zbyt komfortowe przy długotrwałym użytkowaniu. Skóra może przyklejać się do skóry, powodować ześlizgiwani się z siedziska. Ponadto jest mniej wytrzymała od specjalnych tkanin obiciowych.

Ile zapłacimy za dobry fotel komputerowy?

Ceny są zróżnicowane i zależne od producenta i konstrukcji fotela. Zmieniają się też w zależności do wybranych materiałów obiciowych. Najczęściej za lepsze krzesło będziemy musieli zapłacić od 500 do 1000 złotych, ale w sprzedaży znajdziemy też modele droższe – ortopedyczne, które rekomendowane są osobom posiadającym problemy z kręgosłupem.

Chociaż może wydawać się, że to dość wysoki koszt, to jednak dobre, ergonomiczne krzesło komputerowe jest w stanie zapewnić znacznie wyższy komfort pracy przy biurku, a także zmniejszyć ryzyko bólów pleców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.