Wiadomości z Łazisk Górnych

​​​​​​​Konto dla młodych za darmo - przegląd ofert

 • Dodano: 2020-06-22 06:30, aktualizacja: 2020-06-22 06:39

Jak wybrać najlepsze konto dla młodych? Czym kierować się otwierając rachunek dla dziecka, a czym dla nastolatka? Czy osoby do 26 lat również mogą liczyć na preferencyjne warunki prowadzenia konta? Czytaj dalej i poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta dla młodych?

Rachunki bankowe przeznaczone dla osób do 26 lat powinny spełniać nieco inne wymogi niż standardowe konta. Przy wyborze oferty szczególną uwagę należy zwrócić na:

 • brak opłaty za prowadzenie konta bez względu na wysokość comiesięcznych wpływów,

 • darmową wypłatę gotówki z krajowych bankomatów wszystkich sieci,

 • kartę płatniczą za 0 zł,

 • łatwy dostęp do płatności mobilnych przez aplikację bankową.

Najważniejszym kryterium przy wyborze konta dla młodych jest koszt prowadzenia rachunku. Powinien on być możliwie jak najniższy. Ponadto dobrze byłoby, gdyby bank nie wymagał regularnych wpływów. W końcu ani dziecko, ani nastolatek nie mają stałych, miesięcznych dochodów, którymi mogliby zasilić rachunek rozliczeniowy.

Kolejną istotną kwestią jest brak opłat za korzystanie z karty płatniczej. Środki zgromadzone na rachunkach osób do 26 lat są zwykle dużo niższe niż w przypadku osób starszych i aktywnych zawodowo. Nie można więc od nich wymagać, aby spełniali takie same warunki dotyczące liczby lub wysokości miesięcznych transakcji. Z punktu widzenia młodych, ważny jest również łatwy dostęp do bankomatów wszystkich sieci i darmowa wypłata gotówki. Powinni mieć możliwość wyciągnięcia pieniędzy blisko uczelni, czy miejsca pracy lub zamieszkania, nie martwiąc się o to, że z konta zostanie ściągnięta prowizja.

Co więcej, młodzi należą do grupy osób, która bardzo często korzysta ze smartfonów. Dlatego kluczowa jest również możliwość wykonywania płatności mobilnych i dostęp do aplikacji bankowej. Oczywiście w zależności od tego, czy mówimy o dziecku, nastolatku, czy osobach wchodzących w dorosłość poszczególne kryteria będą się zmieniać. Warto więc przyjrzeć się bliżej ofertom kont dla młodych biorąc pod uwagę wiek potencjalnego użytkownika rachunku.

Konto dla dziecka

Taki rachunek jest dedykowany dzieciom w wieku od 0 do 13 lat. Oczywiście osoby poniżej 13 roku życia nie mają zdolności do czynności prawnych. Dlatego do takiego konta z reguły nie jest wydawana karta płatnicza. Wszystkimi środkami zgromadzonymi na rachunku dysponują rodzice. Ze względu na wysokie oprocentowanie rachunek bankowy dla młodych do 13 lat, może służyć jako nowoczesna skarbonka. To świetny sposób, aby zabezpieczyć przyszłość finansową swojego dziecka. W ofercie banku Santander jest również darmowy dostęp do portalu edukacyjnego Finansiaki. Dzięki niemu można zadbać o edukację finansową pociechy już od najmłodszych lat.

Konto dla nastolatka

Ten rachunek bankowy jest przeznaczony dla młodzieży w wieku od 13 do 18 lat. Pozwala nastolatkom samodzielnie korzystać z bankowości internetowej i nowoczesnych form płatności mobilnych. Dzięki temu uczy je odpowiedzialności finansowej i daje możliwość, lepszego poznania wartość pieniądza. Konto dla nastolatka to przede wszystkim:

 • brak opłat za prowadzenie rachunku i przelewy natychmiastowe,

 • darmowe przelewy na numer telefonu,

 • dostęp do płatności mobilnych,

 • nowoczesna aplikacja bankowa,

 • wypłata gotówki BLIKIEM za 0 złotych.

Konto dla młodych do 26 lat

Osoby pomiędzy 18 a 26 rokiem życia mogą samodzielnie otworzyć konto w banku i korzystać ze wszystkich usług bez ograniczeń. Wystarczy złożyć wniosek przez Internet lub udać się osobiście do oddziału. Rachunek dla młodych do 26 lat daje szereg dodatkowych korzyści i przywilejów ze względu na wiek m.in.:

 • dostęp do portfela cyfrowego i szeroką ofertę płatności mobilnych tj. Google Pay, Apple Pay, BLIK oraz przy użyciu technologii HCE, Garmin Pay, Fitbit Pay,

 • możliwość uzyskania karty kredytowej z limitem do 2000 złotych dla osób ze statusem studenta,

 • nawet 300 zł rocznie zwrotu za rachunki za prąd, gaz, Internet, TV i telefon.

Podsumowanie

Oczywiście wszystkie standardowe usługi również są dopasowane do potrzeb młodych osób, które dopiero rozpoczynają dorosłe życie. Dlatego bank nie pobiera opłaty za prowadzenie konta. Przelewy natychmiastowe są darmowe, a wypłata gotówki kartą nic nie kosztuje - zarówno w kraju, jak i za granicą. Zatem możliwości jest naprawdę wiele.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.