Wiadomości z Łazisk Górnych

Jaki środek do czyszczenia szyb i lusterek?

  • Dodano: 2018-03-09 09:30

Zadbany samochód to piękny samochód. Nawet stary pojazd może zachwycać, jeżeli jest w odpowiedni sposób pielęgnowany i czyszczony. Trudnym elementem każdego samochodu są niewątpliwie jego szyby oraz lusterka.

Czyszczenie szyb to podstawa

Wielu kierowców narzeka, że pomimo czyszczenia, nadaj pojawiają się zacieki, a szyby parują przez cały rok. Oczywiście, wynika to z niewłaściwej ich pielęgnacji. Poniżej można znaleźć praktyczne informacje, w jaki sposób warto dbać o te elementy pojazdu.

Najważniejszy jest oczywiście wybór odpowiedniego środka, dzięki któremu można oczyścić powierzchnie szklane i lustrzane z brudu, kurzu, tłuszczu i innych niespodzianek, jakie mogą się na nich pojawić. Warto sięgać tylko i wyłącznie po profesjonalne kosmetyki samochodowe. Zwykłe płyny do mycia szyb nie są najlepszym pomysłem. W sklepach dostępne są płyny i pianki, które doskonale radzą sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami. Należy zainwestować w taki właśnie środek. Można zdecydować się na taki, który zapobiega parowaniu szyb, jednakże powszechnie wiadomo, że takie specyfiki nie mają zbyt dobrego działania i są jedynie chwytem marketingowym.

Bardzo ważne jest, aby myć szyby i lusterka przy pomocy specjalnej ściereczki z mikrofibry. Jest ona bowiem bardzo delikatna i na pewno nie pozostawi żadnych rys. Taka ściereczka nie zostawia też smug i włosków. Oczywiście, należy ją dość często wymieniać, w szczególności, jeżeli samochód jest często bardzo brudny, ponieważ służy do dalekich podróży służbowych.

Wypoleruj ją!

Jeżeli na szybie pojawiły się delikatne ryski, można spróbować się ich pozbyć za pomocą specjalnych preparatów do polerowania. Nie poradzą sobie one jednak z poważniejszymi zarysowaniami. Na pewno pozwolą na pozbycie się starego brudu, który dostaje się często w takie załamania i zarysowania. Kiedy szyby są już krystalicznie czyste, warto zdecydować się na specjalny impregnat hydrofobowy tutaj. Sprawia on, że woda skrapla się na szybach i sama spływa. Są to tak zwane niewidzialne wycieraczki, które znacznie ułatwiają życie i pozwalają na zachowanie szyb bez smug. Taki środek powinno się nakładać jedynie na czysty pojazd. Można nim potraktować także lusterka.

Warto pamiętać, aby w miesiącach zimowych stosować jedynie profesjonalnych skrobaczek do szyb. Nie powinno się nimi czyścić też szyb, na których zamontowane są paski grzejące, ponieważ można je uszkodzić. Sprawdź preparaty i płyny do mycia szyb i lusterek samochodowych – Autochemia. Bardzo ważne jest też częste mycie samych wycieraczek, na których często zbiera się dużo brudu i kurzu. W ten sposób można zapobiec zarysowaniom. Kiedy tylko pióra wycieraczek zużyją się, konieczna jest ich wymiana. Mogą bowiem na trwałe uszkodzić szyby i bardzo je porysować. Takich głębokich rys nie da się już usunąć i konieczna jest wymiana całej szyby.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.