Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

Jak przygotować się do egzaminów poprawkowych - radzi serwis notatek.pl

  • Dodano: 2019-12-28 13:30, aktualizacja: 2020-01-16 13:42

Dla wielu studentów wrzesień to bardzo stresujący miesiąc. Jest to czas, kiedy zaczynają się egzaminy poprawkowe – często ostatnia szansa zaliczenia danego przedmiotu. Jeżeli nie sesja wrześniowa – może być konieczne poprawianie całego roku. Zazwyczaj pochłania to nie tylko czas, ale również lwią część naszego portfela. Zdawanie egzaminów poprawkowych jest jeszcze trudniejsze, gdy nie chodziliśmy na zajęcia i brakuje nam notatek. Na szczęście istnieje serwis notatek.pl, który rozwiązuje ten problem.

Po pierwsze pamiętaj – nie ty jedyny zdajesz egzamin poprawkowy

Część studentów, zwłaszcza tych z pierwszych lat traktuje niezdany egzamin jak życiową porażkę. Dodatkowo wizja uczenia się do egzaminu poprawkowego podczas wakacji, kiedy piękna pogoda nie skłania do siedzenia w bibliotece może wydawać się przytłaczająca. Chcielibyśmy Ci powiedzieć, że niezależnie od tego czy niezdany egzamin był wynikiem nieprzygotowania, stresu, czy innych czynników – nie jest to koniec świata. Choć teraz wydaje Ci się to poważnym problemem, w dłuższej perspektywie czasu tak nie będzie. Dodatkowo oblany egzamin nie powinien być powodem do złej samooceny. Nie jesteś jedyną osobą, która przystępuje do sesji poprawkowej. Zamiast się zamartwiać pomyśl jak przygotować się do egzaminu, nie rezygnując jednocześnie z całych wakacji.

Dużym plusem w Twojej sytuacji jest fakt, że na przygotowania do wrześniowej sesji masz prawie trzy miesiące. To naprawdę dużo czasu. Spokojnie nauczysz się do egzaminu i nie dopuścisz, żeby w przyszłym roku taka sytuacja się powtórzyła.

Przygotowanie do sesji poprawkowej bez notatek? Co robić?!

Oblałeś egzamin, ponieważ cały semestr nie było Cię na zajęciach i nie zrobiłeś notatek? To trudna sytuacja , jednak na szczęście jest z niej wyjście. Przede wszystkim porozmawiaj z kolegami i koleżankami, którzy zdali ten egzamin. Prawdopodobnie dysponują oni dobrymi notatkami i być może się nimi z Tobą podzielą. Koniecznie odwiedź także stronę swojej uczelni na portalu notatek.pl (https://notatek.pl/uczelnie), znajdziesz tam swój uniwersytet i wiele notatek które mogą ci pomóc zdać egzamin. W notatek.pl udzielają się studenci z ponad siedemdziesięciu szkół wyższych, a z każdym miesiącem jest ich coraz więcej. U nas znajdziesz materiały z różnych dziedzin.

Wielkim udogodnieniem w notatek.pl jest wyszukiwarka, która pozwoli Ci znaleźć notatki z zajęć konkretnego wykładowcy. Jeżeli nie znajdziesz dokładnie tego, czego akurat szukasz, przejrzyj notatki dotyczące zagadnień podejmowanych na Twoich zajęciach – warto sięgać po wszystko, co może pomóc w zaliczeniu przedmiotu. Dodatkowo czytając notatki z innych uczelni możesz poszerzyć swoją wiedzę, co również może przydać się na egzaminie poprawkowym.

Masz dobre notatki – podziel się nimi z innymi

Przez cały rok chodziłeś na zajęcia i sumiennie robiłeś notatki? Pomyśl, że mogą one pomóc również komuś innemu. Być może uważasz, że Ty się męczyłeś i nie chcesz, żeby ktoś inny, kto nie chodził na zajęcia miał to wszystko za darmo. To nie do końca tak. Twoje doskonałe notatki pomogły Ci zdać egzamin i nikt Ci już tego nie odbierze. Studia nie powinny być wyścigiem szczurów. A kiedy decydujesz się komuś pomóc, prędzej czy później to do Ciebie wróci. Być może kiedyś i Ty będziesz w potrzebie, a ktoś Ci pomoże?

Dodatkowo Twoje notatki mogą być cenne także dla przyszłych roczników lub osób z innych uczelni, które mają problemy ze zrozumieniem tego przedmiotu. Wrzuć swoje notatki do serwisu notatek.pl – na pewno nic nie stracisz, a prawdopodobnie zyskasz.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.