Wiadomości z Łazisk Górnych

Jak opracować projekt wnętrza mieszkania?

  • Dodano: 2020-06-17 12:45

Mieszkanie jest miejscem, w którym przede wszystkim odpoczywamy, a więc lubimy czuć się komfortowo. Odpowiedni projekt wnętrza mieszkania może sprawić, że nawet z niewielkiego lokalu w bloku można uczynić wnętrze, w którym mieszka się wygodnie i z przyjemnością. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, urządzając wnętrza mieszkalne.

Projekt wnętrza mieszkania: po pierwsze – przestrzeń

Odpowiednie rozplanowanie układu mebli i zapewnienie swobody poruszania się ma ogromny wpływ na komfort użytkowania mieszkania. Wbrew pozorom ustawianie mebli pod ścianami nie zawsze jest najlepszym pomysłem – zamiast tego warto złamać pustkę na środku pokoju np. stolikiem – oczywiście o ile proporcje wnętrza na to pozwalają. Przede wszystkim jednak istotne jest, by mieć łatwy dostęp do drzwi i włączników światła, a także – by nie potykać się po ciemku o meble.

Projektowanie wnętrza domu: światło

Skoro już mowa o oświetleniu, to warto pamiętać, że w projekcie mieszkania warto pamiętać nie tylko o tym, by zamontować oświetlenie. Ważne jest, by zamontować właściwe oświetlenie, czyli o odpowiedniej intensywności i właściwie rozproszone. Poza tym należy pamiętać, że barwa światła ma duży wpływ na nastrój, jaki panuje w pokoju. Ciepłe światło (o żółtawym zabarwieniu) działa odprężająco i relaksująco, natomiast chłodne, niebieskawe pobudza i wspomaga koncentrację. Warto więc dobierać zarówno kolor abażurów czy kloszy, jak i same żarówki tak, by dawały pożądany efekt.

Kiedy najlepiej opracować projekt wnętrza mieszkania?

Najwygodniejsze jest przygotowanie aranżacji mieszkania przed wprowadzeniem się do niego, a już idealnie, gdy mamy możliwość kupić je w stanie surowym. Wtedy można zatrudnić projektanta wnętrz mieszkalnych, takiego jak https://mg-design.pl/domy-i-mieszkania/ do opracowania wykończenia lokalu. To o tyle dobre rozwiązanie, że przy okazji można rozplanować rozmieszczenie gniazdek i włączników światła – pozwoli to uniknąć częstej sytuacji, w której gniazdko znajduje się za szafą lub musimy korzystać z niezliczonej ilości przedłużaczy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.