Wiadomości z Łazisk Górnych

Gaz ziemny może być tańszy! Już teraz zmniejsz swoje rachunki za gaz!

  • Dodano: 2019-09-04 13:00

Opłaty za zużycie gazu ziemnego to stałe koszty ponoszone zarówno przez firmy jak i odbiorców indywidualnych korzystających z tego rodzaju energii. Czy są sposoby na obniżenie rachunków za gaz? Oczywiście. Warto zacząć od zmiany sprzedawcy.

Prawo energetyczne pozwala każdemu odbiorcy na samodzielny wybór sprzedawcy gazu. Dzięki rosnącej świadomości , zdecydowanemu uproszczeniu procedur, a także coraz większej konkurencyjności na rynku sprzedawców błękitnego paliwa, zmiana jest coraz bardziej opłacalna. 

Jakie opłaty można obniżyć?

Faktura za gaz to rachunek kompleksowy, który obejmuje kilka wartości: opłatę za zużycie dla poszczególnej taryfy, opłatę abonamentową jak i koszty dystrybucji. Na ostatni element nie mamy wpływu, ponieważ są to koszty stałe, nakładane przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego odpowiedzialnego za wszelkie aspekty techniczne związane z dystrybucją gazu i siecią gazową. Możemy zaś zmienić sprzedawcę, co pociąga za sobą możliwość zmiany w wysokości opłat za samo zużycie paliwa gazowego oraz koszty abonamentu.

Obie wartości mają niebagatelny wpływ na wartość końcowego rachunku.

Dlaczego warto zmienić sprzedawcę gazu?

Nawet jeśli stawka za gaz oferowana przez nowego sprzedawcę wydaje się niższa tylko o kilka groszy, roczne oszczędności mogą sięgać już kilkudziesięciu czy kilkuset złotych w zależności od ilości dostarczonego paliwa. Dlatego przed dokonaniem zmiany, warto przeanalizować dotychczasowe wydatki na gaz i koniecznie sprawdzić wysokość miesięcznej opłaty abonamentowej. Kalkulacja dotychczasowych kosztów, zapotrzebowania na błękitne paliwo i porównanie cen różnych sprzedawców pozwoli wybrać najkorzystniejszą ofertę. 

Ile czasu zajmują formalności?

Wystarczy znaleźć sprzedawcę gazu z najlepszą ofertą i udzielić mu pełnomocnictwa do załatwienia wszelkich formalności w zakresie wypowiedzenia dotychczasowej umowy. Co ważne, klient nie ponosi w tym zakresie żadnych kosztów: cała procedura jest bezpłatna. Zmiana sprzedawcy nie wiąże się również z przerwą w dostawie gazu oraz wymianą liczników gazowych. Proces przejścia pomiędzy jednym a drugim podmiotem przebiega płynnie i trudno zauważyć różnicę pomiędzy usługą świadczoną wcześniej, oczywiście p różnicą zauważalną w rachunku, którego wartość będzie niższa. 

Na co warto zwrócić uwagę zmieniając sprzedawcę gazu?

Cena

Decydując się na zmianę, mamy przede wszystkim na uwadze koszty. Dlatego cena gazu i wysokość miesięcznej opłaty abonamentowej ma kluczowe znaczenie. Warto jednak zwrócić uwagę na jakich zasadach ceny mogą być zmieniane w okresie objętym kontraktem. Najbardziej atrakcyjne oferty zawierają gwarancję stałej ceny przez cały okres obowiązywania umowy. Takie rozwiązanie pozwala łatwo obliczyć oszczędności z tytułu zmiany sprzedawcy błękitnego paliwa.

Postanowienia umowne

Zazwyczaj umowa z nowym podmiotem zawierana jest na czas określony: 12, 24 czy 36 miesięcy. Warto sprawdzić, czy sprzedawca przewiduje kary umowne za wcześniejsze rozwiązanie kontraktu. Ważne jest również, żeby umowa była czytelna dla klienta. Wysokie standardy obsługi klienta i konkurencyjne ceny proponuje firma Po Prostu Energia, która posiada w swoim koszyku ofertę na wysokometanowy gaz ziemny dla firm: https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-firmy/. Niska cena, proste zasady i kompleksowa obsługa to najważniejsze cechy charakteryzujące dobrą ofertę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.