Wiadomości z Łazisk Górnych

Franczyza – czy ten koncept jest dla Ciebie? 

  • Dodano: 2021-10-18 15:30

W teorii przedsiębiorcą może zostać każdy, jednak w praktyce tylko nielicznym się to udaje. Nie chodzi jedynie o kwestie finansowe. Problemem często okazuje się brak pomysłu na siebie albo nieumiejętność skonstruowania biznesplanu, którego realizacja mogłaby zakończyć się sukcesem. Nie jest łatwo także zbudować markę, która byłaby rozpoznawalna i cieszyła się zaufaniem klientów, gdyż proces ten zazwyczaj jest długotrwały. Chyba, że zdecydujesz się na franczyzę. Ten rodzaj biznesu nie jest dla każdego, ale być może właśnie Tobie będzie odpowiadać. Przekonaj się. 

Franczyza – na czym to polega? 

Najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czym właściwie jest franczyza. To gotowy model biznesowy, który z racji odniesionego na rynku sukcesu, będzie rozwijany poprzez tak zwaną sieć franczyzową. Oznacza to, że znana marka udostępnia swój znak towarowy oraz know how innym przedsiębiorcom, aby mogli pod jej szyldem prowadzić własne placówki franczyzowe. Umowa taka jest oparta na obustronnych korzyściach. Franczyzobiorca wnosi pewne opłaty (opłata licencyjna, od obrotu lub marketingowa), a franczyzodawca szkoli, przekazuje swoją wiedzę i wspiera. 

Franczyza – jak wybrać branżę? 

Wbrew pozorom, otaczających nas placówek franczyzowych jest całkiem sporo. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, że kupujemy ubrania czy jemy posiłki u franczyzobiorcy. W branży usługowej również nie brakuje franczyz https://allebiznes.pl/category/franczyza/uslugi-dla-konsumentow/. Jak więc wybrać koncept dla siebie? Warto przede wszystkim kierować się swoimi zainteresowaniami i doświadczeniem. Dzięki temu lepiej poradzimy sobie na szkoleniach oraz łatwiej wdrożymy się w prowadzenie działalności. 

Franczyza – dlaczego warto? 

Franczyza to dobra opcja dla tych, którzy potrzebują wsparcia podczas stawiania pierwszych kroków w biznesie. Ponadto wybór konceptów franczyzowych jest całkiem spory, od typowych jak franczyzy gastronomiczne, po nieoczywiste, takie jak wynajem przestrzeni biurowej https://allebiznes.pl/category/franczyza/uslugi-dla-biznesu/. Co więcej, nie musimy się martwić, czy nasz pomysł na biznes się sprawdzi, bo korzystamy z już wypróowanego modelu. Zatem nasze szanse na powodzenie są znacznie większe. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.