Wiadomości z Łazisk Górnych

Elektronarzędzia Bosch i osprzęt Rubi – połączenie dla szukających wysokiej jakości

  • Dodano: 2024-03-19 21:00

Płytki ceramiczne to jeden z częściej wybieranych materiałów do wykończenia domów jednorodzinnych, mieszkań w blokach, a także wszelkiego rodzaju przestrzeni biurowych oraz usługowych. Są one jednak dość trudne w obróbce, a ich wysoka cena zmusza do minimalizowania strat surowca. Dlatego też podczas prac glazurniczych warto sięgnąć po precyzyjne elektronarzędzia, które wraz z dobrej klasy osprzętem pozwolą uniknąć marnowania materiału. W tych rolach świetnie sprawdzą się dwie marki – Bosch oraz Rubi.

Bosch – niemiecka marka, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać

Założona przez Roberta Boscha w 1886 roku firma Robert Bosch GmbH, z siedzibą w Stuttgartcie, to jedna z tych marek, które zdobyły globalne uznanie i są powszechnie rozpoznawalne na całym świecie. Jest to ogromne przedsiębiorstwo, które działa w wielu gałęziach przemysłu – poczynając od produkcji sprzętów AGD, przez technologie informatyczne, a kończąc na komponentach samochodów osobowych oraz ciężarowych. Jednak zdecydowanie najbardziej rozpoznawalną rodziną produktów Bosch są wysokiej klasy elektronarzędzia budowlane. Niemiecki potentat ma także w swojej ofercie sprzęty dedykowane profesjonalistom oraz zapalonym majsterkowiczom, dla których najważniejsza jest wysoka jakość oraz niezawodność. Wśród elektronarzędzi Bosch można znaleźć takie produkty, jak m.in.: · wiertarko-wkrętarki; · młoty udarowe, młotowiertarki SDS Plus oraz SDS Max; · piły tarczowe, szablaste, ukosowe oraz stołowe; · szlifierki kątowe, oscylacyjne oraz taśmowe; · narzędzia wielofunkcyjne; · frezarki górnowrzecionowe; · odkurzacze przemysłowe; Bosch zajmuje się też produkcją wysokiej klasy przyrządów pomiarowych, takich jak lasery krzyżowe, dalmierze laserowe czy cyfrowe kątomierze. Spełniają one wyśrubowane normy bezpieczeństwa, a także są fabrycznie skalibrowane, co gwarantuje im uzyskanie maksymalnej dokładności otrzymywanych pomiarów. Profesjonaliści cenią także markę Bosch za kompleksowe wsparcie posprzedażowe. Pochwały dotyczą zarówno szybkiego serwisu, jak i również szerokiej dostępności części zamiennych. Dlatego też, w przypadku awarii spowodowanej ewentualną wadą fabryczną, zostanie ona niezwłocznie naprawiona, co pozwoli szybko wrócić do pracy.

Rubi – osprzęt oraz narzędzia do obróbki glazury najwyższej klasy

Rubi to marka o nieco mniejszej rozpoznawalności, której produkty można jednak znaleźć w wielu torbach narzędziowych profesjonalistów. Trudno się też temu dziwić – w końcu jest to wynalazca ręcznej gilotyny do płytek ceramicznych. Obecnie w ofercie przedsiębiorstwa Rubi można znaleźć takie produkty, jak m.in.: · krzyżaki dystansowe oraz systemy poziomowania płytek ceramicznych; · szpachle, pace oraz inne narzędzia ręczne do prac glazurniczych; · wiertła z węglika spiekanego lub diamentu do gresu oraz szkliwa; · mieszadła oraz mieszarki elektryczne do zapraw budowlanych; · wiadra oraz wyciskaczki do pac; · diamentowe tarcze tnące; · przyssawki do płytek oraz powierzchni chropowatych; · prowadnice oraz szablony do płytek ceramicznych; · stoły robocze; Jednak sztandarowym produktem marki Rubi zdecydowanie są elektryczne przecinarki do glazury oraz ręczne gilotyny. Doskonale radzą one sobie z cięciem twardych materiałów, wliczając w to płytki gresowe, terakotę, porcelanę czy kamień naturalny. Zawodowi glazurnicy często sięgają też po przyrządy ułatwiające układanie kafelków. Są to przede wszystkim systemy poziomowania składające się z podstawki oraz specjalnie zaprojektowanego klina, który pomaga uzyskać idealnie wypoziomowane płytki. W połączeniu z krzyżakami dystansowymi wykonanymi z tworzywa sztucznego znacząco przyspiesza to postęp prac wykończeniowych, a także pomaga w osiągnięciu idealnego efektu końcowego. Jak szybko i skutecznie przecinać płytki ceramiczne? Precyzyjne przecinanie płytek ceramicznych to proces wymagający nie tylko sporych umiejętności, lecz także odpowiednich narzędzi, które pozwolą uzyskać równe i estetyczne krawędzie przepoławianych kafelków. Zasadniczo do kwestii cięcia płytek można podejść na dwa sposoby – pierwszym z nich jest użycie wydajnej szlifierki kątowej, a drugim jest skorzystanie z ręcznej gilotyny.


Przecinarka elektryczna do płytek Rubi https://domitech.pl/firm-pol-1387741825-Rubi.html.

Cięcie płytek ceramicznych przy pomocy szlifierki kątowej Bosch

Do realizacji tego zadania będzie potrzebna dobrej klasy szlifierka kątowa – w tej roli świetnie sprawdzi się Bosch GWS 14-125 S, czyli sprzęt wyposażony w wydajny silnik o mocy znamionowej 1 400 watów. Prędkość obrotowa podłączonego do tego urządzenia osprzętu może być regulowana w zakresie od 2 800 do 11 500 obrotów na minutę, co pozwala ją dopasować do optymalnego tempa obróbki materiałów ceramicznych. Szlifierka kątowa Bosch GWS 14-125 S musi też zostać sparowana z odpowiednio dobrym osprzętem – może być to diamentowa tarcza tnąca RUBI TVR 125mm w wersji SUPERPRO. Jest ona przeznaczona do przecinania wszelkiego rodzaju materiałów ceramicznych, a także granitu, klinkieru, materiałów ogniotrwałych, a nawet gresu porcelanowego. Tnąc szlifierką kątową Bosch, powinno się przestrzegać wcześniej wyznaczonej linii pomocniczej i starać się jak najlepiej ją odwzorowywać. Ostrze tarczy powinno stopniowo zagłębiać się w obrabiany materiał i jednocześnie być systematycznie przesuwane do przodu. Zdjęcie 8a Podpis pod zdjęciem: Cięcie płytki przy pomocy szlifierki kątowej Bosch, https://domitech.pl/firm-pol-1387741742-Bosch.html.

Przecinanie płytek ceramicznych przy pomocy gilotyny Rubi

Nieco wolniejszą, ale jednocześnie bardziej precyzyjną i mniej brudzącą metodą jest skorzystanie z ręcznej przecinarki do glazury marki Rubi. Ta technika jest szczególnie polecana przy pracach wymagających dużego skupienia i dokładności, takich jak cięcie płytek na wymiar w miejscach szczególnie widocznych lub wymagających idealnego dopasowania. Ze względu na swoją konstrukcję ręczna przecinarka do glazury produkowana przez Rubi pozwala na dokładne kontrolowanie przebiegu linii cięcia, przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka ich pęknięcia lub wyszczerbienia, co może przydarzyć się podczas cięcia kątówką. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, zaleca się dokładne zmierzenie i zaznaczenie miejsca cięcia na płytce, a następnie, po umieszczeniu jej w gilotynie, wykonanie stabilnego i pewnego nacięcia, a potem przełamanie płytki.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.