Wiadomości z Łazisk Górnych

Domy zeroenergetyczne - czym są i jak powstają?

  • Dodano: 2020-09-28 09:00, aktualizacja: 2021-01-25 11:05

Wśród domów przyszłości z reguły wymienia się domy zeroenergetyczne, stawiając je obok innych budynków spełniających standardy ekologiczne. Rosnąca w siłę i coraz bardziej popularna wizja projektowania domów zgodnie z indywidualnymi potrzebami klientów i myślą less waste, staje się nie tylko idylliczną i utopijną wizją, ale namacalną realizacją. Czym wyróżniają się oferty domów zeroenergetycznych? Na czym polega ich unikatowość i w jaki sposób są budowane? 

Domy zeroenergetyczne 

Ten rodzaj budynków mieszkalnych powstał z myślą o osobach kierujących się w życiu zasadą less waste, która przynosi korzyści zarówno środowisku naturalnemu, jak i nam - mieszkańcom domów zeroenergetycznych, którzy odczuwają znaczną oszczędność finansową. Oczywistą ich zaletą jest niezużywanie energii do ogrzewania wody i pomieszczeń, dzięki zamontowanym instalacjom fotowoltaicznym odpowiadających za samowystarczalność domów zeroenergetycznych. 

Z czego są tworzone? 

Nowoczesne domy zeroenergetyczne łączą w sobie nowoczesne standardy architektoniczne i indywidualnie dopasowane rozwiązania, które powstają w oparciu o wysokogatunkowe materiały konstrukcyjne i budowlane, w tym drewno konstrukcyjne KVH. W budowie domów energooszczędnych wykorzystuje się materiały izolacyjne stosowane w zewnętrznych przegrodach oraz stolarkach drzwiowych i okiennych, które dążą do wentylacji z odzyskiem ciepła. Kolejnym rozwiązaniem wykorzystywanym w domach zeroenergetycznych jest instalacja fotowoltaiczna odpowiadająca za redukcję kosztów utrzymania domu. 

Dom zeroenergetyczny powstaje na płycie fundamentowej tworzącej solidne podparcie dla kolejnych materiałów konstrukcyjnych, m.in. styroduru XPS oraz drewna KVH, które przyczynia się do powstania prozdrowotnego klimatu.  

Sprawdź ofertę budowy domów - dom zeroenergetyczny od BOX HAUS: https://box-haus.pl/dom-zeroenergetyczny

Jak powstają? 

Firmy oferujące domy zeroenergetyczne zwykle posiadają pokazowe katalogi zawierające możliwe do zrealizowania projekty, które wykorzystują zaawansowane technologicznie rozwiązania i podlegają indywidualnym modyfikacjom. Idąc za przykładem firmy BOX HAUS i oferowanych przez nich domów zeroenergetycznych proces budowy rozpoczyna się od wyboru projektu, a następnie firma zajmuje się procesem prefabrykacji i instalacją fotowoltaiki oraz rekuperacją. Ostatnim, najważniejszym, elementem jest wręczenie kompletu kluczy przyszłemu właścicielowi, który na własnej skórze może przekonać się o tym, czym jest urzeczywistnienie marzeń o idealnym domu. 

Budowanie domu zeroenergetycznego zajmuje firmom około trzech do czterech miesięcy. 

Zalety domów zeroenergetycznych

Do głównych zalet domów zeroenergetycznych należą m.in. krótki czas realizacji, oszczędność finansowa, niezależność energetyczna oraz możliwość personalizacji projektu. Ten rodzaj domów jest przyjazny dla środowiska poprzez ograniczenie emisji dwutlenku węgla i zastosowanie ekologicznych, ulepszonych rozwiązań budowlanych. 

Tradycyjne rozwiązania powoli ustępują miejsca nowoczesnym domom zeroenergetycznym, których specyfika i nowoczesny design zachwycają ludzi z całego świata. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.