Wiadomości z Łazisk Górnych

Dieta dopasowana do Ciebie - catering dietetyczny, który pozwoli Ci schudnąć

  • Dodano: 2021-10-15 13:15

Na ogół wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotną rolę odgrywa w naszym życiu dieta i sport. Staramy się więc tak planować swój dzień, aby robić to, co sprzyja naszemu zdrowiu i unikamy szkodliwej żywności. Dobrze jest znaleźć czas na sport, który może nam dodać mnóstwo energii. Wiele osób przyznaje, że dzięki aktywności poprawia się ich kondycja, wygląd ciała, a także nastrój. 

Aktywność fizyczna dla każdego

Jeśli więc do tej pory brakowało Ci motywacji, aby wstać z kanapy, zachęcamy Cię serdecznie, aby to zmienić. Wcale nie musisz od razu narzucać sobie zbyt dużego tempa. Możesz zacząć od szybkich marszów, długich spacerów czy pływania na basenie. Zazwyczaj każdy z nas ma jakiś rodzaj swojej aktywności, która sprawia przyjemność. Warto zadbać o to, aby stała się ona częścią naszej codzienności. Kiedy naprawdę lubimy coś robić to trudno nam wyobrazić sobie dzień bez tej czynności. Oczywiście aktywność fizyczna nie będzie wystarczająca jeżeli nie zadbasz prawidłowo o swoją dietę i będziesz źle się odżywiać. Dobrze zbilansowany jadłospis to doskonałe paliwo dla naszego organizmu. Dieta bogata w warzywa, owoce produkty pochodzenia naturalnego zawsze przynosi korzyści.

Alternatywa dla gotowania

Co jednak w sytuacji, jeśli brakuje Ci czasu na gotowanie lub po prostu nie lubisz spędzać dużo czasu w kuchni? Rozwiązaniem może być dla Ciebie catering dietetyczny Oborniki Śląskie. Jeśli jeszcze nie korzystałeś z tej możliwości, zachęcamy do przetestowania usług firmy, która dowiezie wybrane przez Ciebie posiłki prosto do domu. Cechą charakterystyczną diety pudełkowej jest to, że możemy sami dopasować sobie pakiet żywieniowy, który odpowiada nam pod względem kalorycznym i smakowym. Odchudzanie jest skuteczne głównie wtedy, kiedy redukujemy ilość spożywanych kalorii. Nie jest jednak dobrze stosować zbyt restrykcyjne diety czy głodówki. Może to doprowadzić do groźnych niedoborów w organizmie, osłabienia, czy anemii. Znacznie rozsądniej jest chudnąć powoli i konsekwentnie dbać o dobre nawyki. 

W ofercie TimCatering.pl posiadamy diety: Standard, sportową, z niskim IG, bez laktozy, bezglutenową, wegańską, wegetariańską, wegetariańska z rybami.

Odchudzanie bez efektu jojo

Osoby, które doświadczyły gwałtownej utraty kilogramów, na ogół też dobrze wiedzą czym jest efekt jojo. Trzeba przyznać, że to ogromnie demotywujące kiedy kilogramy wracają, a całe miesiące naszych starań i wyrzeczeń idą na marne. Nie musi jednak tak być. Dieta powinna nam towarzyszyć każdego dnia przez resztę życia. Nie oznacza to rzecz jasna, że musi być nudna i niesmaczna. Wręcz przeciwnie - możemy stworzyć sobie jadłospis, który będzie doskonale wpisywał się w nasze wyczucie smaku. To przecież bardzo ważne, aby czerpać z jedzenia przyjemność. Mamy tak obfitą różnorodność różnych pokarmów, że nie ma potrzeby ograniczać się tylko do kilku niskokalorycznych produktów, które teoretycznie mają pomóc nam schudnąć. Wybieraj więc mądrze i dbaj o siebie kompleksowo, a przekonasz się, że efekty są na wyciągnięcie Twojej ręki. Nie oczekuj też spektakularnych zmian w krótkim czasie. Po prostu postaw sobie za cel prowadzenie zdrowego stylu życia, a efekty przyjdą same. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.