Wiadomości z Łazisk Górnych

Depilacja laserowa – pożegnaj się z tradycyjnymi metodami usuwania owłosienia 

  • Dodano: 2021-11-02 14:45

Usuwanie włosków znajdujących się na ciele nie jest sprawą prostą i przyjemną. Co więcej wbrew pozorom temat ten nie dotyczy wyłącznie kobiet, ale również mężczyzn. Oni także mają problem z włosami porastającymi niektóre części ich ciała np. plecy. Jak sobie radzić z tym problemem i jak zrobić to najbardziej efektywnie?

Depilacja na różne sposoby

Większość osób, które posiadają problem nadmiernego owłosienia stara się usunąć je na różne sposoby. Pierwszymi zazwyczaj są te najłatwiej dostępne i zarazem najtańsze. Mowa tu przede wszystkim o zastosowaniu tradycyjnej maszynki do golenia, jedno lub wielorazowej. To właśnie po nią sięga się najczęściej, gdyż jest to prosty i szybki sposób na osiągnięcie efektu gładkiej skory. Niestety utrzymuje się on niezwykle krótko. W wielu przypadkach nie jest to nawet kilka dni, a dosłownie jeden lub dwa. Wszystko zależy od tego jak szybko odrastają włoski. Kolejną metodą ich usuwania jest skorzystanie z wosku lub depilatora. Z tego pierwszego jeszcze dobrych kilka lat temu korzystało się wyłącznie w salonach kosmetycznych. Obecnie ta forma depilacji jest tak rozpowszechniona, że raczej wykonuje się ją w domowym zaciszu. Jakie są efekty wosku i depilatora? Z całą pewnością gładka skóra utrzymuje się dłużej, bowiem włos zostaje wyrwany wraz z cebulką. Jednak nie zostają zniszczone struktury odpowiadające za jego wzrost. Tym samym włoski i tak odrosną. Najczęściej po około dwóch tygodniach już są obecne na skórze.  

Depilacja laserowa – jedyna słuszna droga?

Czytając informacje o powyższych sposobach na nadmierne owłosienie można zadać sobie pytanie czy w ogóle warto z nich korzystać? Z całą pewnością nie jest to nic przyjemnego regularnie odświeżać efekty. Co więcej niektóre z metod mogą powodować wrastanie włosków w skórę, co może być przyczyną pojawiania się stanów zapalnych. Plusem takich metod będzie z kolei cena i szybkość wykonania zabiegu. Alternatywą dla nich wszystkich jest skorzystanie z depilacji laserowej przeprowadzanej między innymi w https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-laserowa/. Zabieg ten może nie należy do najtańszych i należy odbyć co najmniej pięć wizyt w gabinecie, ale efekty są nieporównywalnie lepsze od tych uzyskanych przy pomocy tradycyjnych metod usuwania owłosienia. Depilacja laserowa nie jest zabiegiem bolesnym czy długim, Mimo to rezultaty utrzymują się przez co najmniej kilka lat. Dzięki temu, że raz poświęci się więcej pieniążków i czasu na kilka wizyt będzie można przez lata cieszyć się gładką skórą. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.