Wiadomości z Łazisk Górnych

Czym charakteryzują się buty medyczne?

  • Dodano: 2019-12-23 12:00

Chyba każdy kojarzy typowe obuwie noszone przez pracowników służby zdrowia: zwykle są to albo miękkie trampki, albo chodaki lub drewniaki. Dlaczego takie obuwie jest najczęstszym wyborem w tych zawodach?

Buty medyczne a ortopedyczne – różnice

Buty medyczne różnią się od ortopedycznych przeznaczeniem. Dobrze wykonane buty, w tym medyczne, mają na celu dbanie o utrzymanie prawidłowej pozycji stopy w celu zachowania zdrowia. Buty ortopedyczne mają natomiast na celu korygowanie ewentualnych wad. Jest to istotna różnica, choć mówi się czasami o wkładce ortopedycznej mając na myśli po prostu dobrze zaprojektowane wnętrze buta.

Buty medyczne jest to więc obuwie przeznaczone dla osób, które znaczną część pracy spędzają w pozycji stojącej, i dla których ważne jest zachowanie odpowiedniej pozycji i wentylacji stopy. Wbrew nazwie, nie dotyczy to wyłącznie pracowników służby zdrowia – pracownicy placówek oświatowych również często sięgają po takie obuwie.

Główne cechy obuwia medycznego

Buty medyczne najczęściej wykonuje się z materiałów umożliwiających dobrą wentylację, łatwość w utrzymaniu higieny i komfort dla stopy. W przypadku chodaków najczęściej jest to skóra i drewno lub guma, tenisówki zwykle są bawełniane lub lniane – bez gumowego noska – i na odpowiednio sprofilowanej, gumowej lub kauczukowej podeszwie. Buty medyczne powinny być przede wszystkim wygodne i przewiewne – jednak czasem liczy się także ich wygląd. Najczęściej produkuje się je w kolorach typowych dla stroju lekarzy – białe, zielone lub niebieskie, choć występują również w innych kolorach lub wzorzyste. Zapewnia to możliwość dopasowania obuwia do różnych ubrań i sytuacji, co często ma znaczenie dla pracowników innych zawodów niż medyczne.

Kupujemy buty medyczne – na co zwracać uwagę?

Przy zakupie butów medycznych przede wszystkim upewnijmy się, że mają prozdrowotne właściwości – lepiej więc zaopatrywać się u renomowanych sprzedawców, niż u pierwszego lepszego sprzedawcy. Jeden ze sklepów specjalizujących się w sprzedaży butów medycznych znajdziecie tu: https://pantofelek-sklep.pl/pl/c/Obuwie-medyczne/2178493. Dobrze wykonane buty medyczne będą idealnym obuwiem nie tylko do pracy w szpitalu, ale także szkole, żłobku czy restauracji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.