Wiadomości z Łazisk Górnych

Czy malowanie po numerach to dobry pomysł na prezent dla dzieci?

  • Dodano: 2021-02-23 09:00, aktualizacja: 2021-02-24 12:41

Malowanie po numerach stało się hitem w ostatnich latach. Jest to sposób na namalowanie imponującego obrazu w prosty i przyjemny sposób. Jest na tyle proste, że nawet dziecko oraz kompletny laik jest w stanie odzwierciedlić prawdziwe zdjęcie na obrazie. Efekt jest naprawdę imponujący. Jednak odchodząc od tego jaki jest efekt finalny warto się zastanowić czy malowanie po numerach to na pewno dobry pomysł na prezent dla dzieci? Jakie są alternatywne pomysły na prezent dla dziecka, które lubi rozwijać swoje zdolności manualne?

Malowanie po numerach jako prezent dla dzieci

Dzieci uwielbiają rysować i malować. Najmłodsze dzieci w ten prosty sposób rozwijają swoje umiejętności manualne co jest wstępem przed nauką pisania. Starsze dzieci, dalej kontynuują swoją pasję malując coraz to ambitniejsze malunki. Z reguły na początku dzieci sięgają po kredki a później kontynuują swoją przygodę z malowaniem za pomocą farb akwarelowych.

Znakomitym wstępem do malowania za pomocą farb akwarelowych jest właśnie malowanie po numerach dla dzieci. Dzięki temu rozwiązaniu można poczuć dużą radość i satysfakcje z malowania bo efekt jest naprawdę zdumiewająco dobry. Jednocześnie przy okazji dziecko rozwija w sobie nawyk malowania oraz szkoli techniki malarskie np. w postaci prawidłowego pociągnięcia pędzla.

Malowanie numerami jest o tyle proste, że każde dziecko powinno sobie z tym bez większych problemów poradzić. Zestaw do malowania składa się płótna oznaczonego odpowiednimi numerkami, które odpowiadają odpowiednim farbom. Każda farba dołączona do zestawu jest również oznaczona odpowiednią cyfrą. Co ciekawe, do zestawu dołączone są także pędzle o rożnej grubości.

Ciekawy pomysł na prezent – malowanie diamentami

Jeśli szukasz czegoś jeszcze ciekawszego niż malowanie po numerach to z pewnością zainteresuje Cię diamentowe malowanie. Jest to podobne rozwiązanie do malowania po numerach, gdyż tutaj również otrzymujemy płótno, które jest dla nas czymś w rodzaju instrukcji. Płótno jest wypełnione symbolami, które odpowiadają odpowiednim kolorom plastikowych malutkich diamencików. Naszym zdaniem jest przyklejenie diamentów w odpowiednie miejsce zgodnie z oznaczonymi symbolami. W ten prosty sposób uzyskujemy piękny finalny efekt.

Jest to ciekawa alternatywa dla malowania po numerach. Naszym zdaniem w szczególności tego typu prezent spodoba się tym dzieciom, które wykazują zainteresowanie pracami manualnymi i poszukują czegoś innego niż tradycyjne malowanie lub rysowanie.

Podsumowując, zarówno malowanie po numerach jak i malowanie diamentami to niestandardowe pomysły na prezent dla dziecka. Praktyka pokazuje, że dzieci z dużym zaciekawieniem podchodzą do takiego prezentu. Przede wszystkim sam proces twórczy w postaci malowania lub haftowania przynosi dzieciakom wiele frajdy, jednocześnie jest to znakomity sposób na rozwijanie zdolności manualnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.