Wiadomości z Łazisk Górnych

Cyfryzacja Płatności - Czy Po Pandemii Wrócą Stare Nawyki?

  • Dodano: 2021-01-22 12:30

Ekonomia, pieniądze oraz sposób dokonywania transakcji przeszły ogromną zmianę od czasu wybuchu epidemii SARS-CoV-2. Chociaż nie ma twardych dowodów na to, że COVID-19 może być przenoszony na banknotach lub kartach płatniczych, korzystanie z płatności mobilnych i kart zbliżeniowych znacznie wzrosło w ostatnich miesiącach - już ponad 14 mln Polaków korzysta z płatności mobilnych. Oczywiście, jednym z powodów mogą być obawy dotycząc zachorowania na koronawirusa poprzez dotykanie powierzchni. Jednak nie tylko, ponieważ cyfryzacja płatności była również ogromnym krokiem w kierunku osiągnięcia łatwej, wygodnej, szybkiej metody płatności.

Płatność mobilna to światowa rewolucja?

Płatność mobilna zdecydowanie zyskała rozgłos przez rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa. Według statystyk jedna piąta ankietowanych konsumentów - nie tylko w Polsce, ale na całym świecie - uważa, że w związku z wybuchem pandemii ​​płatności zbliżeniowe, czy internetowe są bezpieczniejszą alternatywą dla innych środków płatniczych, takich jak powszechnie znane płatności gotówkowe. W rezultacie wyraźnie rośnie liczba użytkowników płatności cyfrowych, a prognozy szacują ich liczbę do ponad 1 mld osób pod koniec 2020 roku.

Oczywiście, konsumenci różnią się, jeśli chodzi o wybór metody płatności mobilnej. W Polsce najczęściej wybieraną przez klientów metodą takiej płatności jest usługa szybkiego przelewu, taka jak Prezelewy24 i PayU, czy BLIK (jeden z najpopularniejszych sposobów na szybką płatność). Podczas gdy konsumenci w Brazylii wybierają karty kredytowe lub Boleto Bancario, to Chiny są światowym liderem, jeśli chodzi o wdrażanie płatności mobilnych. Zdecydowana większość konsumentów z dostępem do Internetu w tym kraju korzysta z Alipay, WeChat Pay, lub obu, do rozliczania transakcji zarówno w sklepie, jak i online. Jednak, aby zrozumieć jak bardzo zmienił się sposób, w jaki dokonuje się płatności za usługi bądź towary, należy przyjrzeć się następującym statystykom:

· 67% sprzedawców detalicznych akceptuje obecnie jedną z form płatności bezdotykowych;

· 57% akceptuje karty zbliżeniowe, które jedynie należy przyłożyć do czytnika (w zeszłym roku ta liczba wynosiła 40%);

· 56% przyjmuje płatności portfelem cyfrowym za pomocą telefonów komórkowych (w zeszłym roku ta liczba wynosiła 44%).

Płatności bezdotykowe, płatności cyfrowe, czy też płatności mobilne od stycznia wzrosły do 69%, a przez sytuację spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa entuzjastów takich rozwiązań jest coraz więcej.

Płatność cyfrowa, a kasyna online?

Ideę płatności cyfrowej z całą pewnością zapoczątkowały banki umożliwiając swoim klientom dokonywanie transakcji bez wychodzenia z domu. Jednak już nie tylko te instytucje, ale również kasyna online zdecydowały się na wprowadzenie metody cyfrowego dokonywania płatności. Witryny hazardowe oferują swym użytkownikom płatności mobilne, czyli możliwość zapłacenia za daną usługę bezgotówkowo - za pomocą urządzenia mobilnego, takiego jak: smartfon, zegarek, tablet, czy notebook. To nowy trend w świecie kasyn online i można pokusić się o stwierdzenie, że wypłacanie pieniędzy nigdy nie było łatwiejsze.

Płatność mobilna to innowacyjne i przydatne narzędzie, które daje możliwość dokonywania szybkich i łatwych wpłat w kasynach online. Pozwala na dostęp do wielu witryn hazardowych i płacenie za pomocą urządzenia mobilnego oraz cieszenie się płynnymi transakcjami z dowolnego miejsca na świecie. Wybór kasyna online staje się coraz bardziej popularny, a użytkownicy takich stron internetowych bardziej niż kiedykolwiek cieszą się nie tylko nieograniczonym dostępem (kasyna online działają 24/7), ale również wygodą, jeśli chodzi o dokonywanie płatności. Dlaczego warto wybrać taki rodzaj płatności? Jest to szybki, bezpieczny oraz poufny sposób na dokonywanie transakcji.

Duży wpływ na rozwój cyfrowych płatności miała pandemia. Wraz z jej rozwojem ludzie zaczęli inaczej funkcjonować - robiąc wszystko z myślą o własnym zdrowiu i bezpieczeństwie. Może to, że większość osób postanowiła zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia, co do form płatności będzie jedynym pozytywnym śladem, jaki pozostawi po sobie COVID-19? Jedno jest pewne, metody płatności cyfrowej w znacznym stopniu ułatwiają życie każdej osobie - nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Korzyści cyfryzacji płatności

Płatność cyfrowa niesie ze sobą szereg zalet i zdecydowanie jest to krok ku lepszej przyszłości. W najbliższych latach będzie można doświadczyć przejścia z fizycznej gotówki na cyfrowe metody płatności. Zanim przemiana dobiegnie końca, wiele nowych trendów pojawi się i zniknie, jednak pandemia sprawi, że społeczeństwo nie tylko teraz, ale również w przyszłości będzie wybierać bezpieczniejsze metody płatności. Warto, więc pomyśleć o korzyściach, jakie niesie ze sobą taki rodzaj płatności. Istnieją trzy główne powody, dla których należy rozważyć korzystanie z płatności mobilnych:

· Wygoda - za wszystkie usługi można zapłacić jednym ruchem palca;

· Dostęp - o każdej porze dnia i nocy można dokonać płatności;

· Bezpieczeństwo - autoryzacja wielopoziomowa utrudnia dostęp do konta niepożądanym osobom.

Bez wątpienia, korzyści, jakie oferuje cyfrowe dokonywanie płatności są bardzo istotnym elementem, który należy wziąć pod uwagę zmieniając swoje dawne przyzwyczajenia. Ogólnie rzecz biorąc, wygoda jest największym plusem takich metod dokonywania transakcji - wybieranie mobilnej formy płacenia za dowolne usługi sprawi, że nawyki życia codziennego staną się nieco łatwiejsze.


Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.