Wiadomości z Łazisk Górnych

Co powinna wiedzieć mama o biustonoszach do karmienia

  • Dodano: 2017-09-15 11:15, aktualizacja: 2018-08-27 15:51

Wybór odpowiedniego biustonosza do karmienia to bardzo ważny temat do przemyśleń. Karmiąca mama  spędza dziennie wiele czasu na karmieniu swojego dziecka, dlatego też biustonosz do karmienia powinien zapewniać mamie wygodę i komfort użytkowania.

Kiedy biustonosz do karmienia będzie dobrze dobrany okaże się praktyczny dla mamy w każdej sytuacji i miejscu w jakim się znajdzie. Taki biustonosz umożliwi dyskretne karmienie swojego dziecka, nawet w miejscu publicznym czy w podróży.

Zalety biustonoszy do karmienia

1. Odpinane miseczki, które ułatwiają dostęp dziecka do piersi mamy
2. Właściwe podtrzymanie biustu
3. Wygoda i komfort używania


W okresie ciąży i karmienia, piersi przechodzą swą gruntowna przemianę, dlatego o biustonoszu do karmienia powinno się pomyśleć już będąc w ciąży. Warto wtedy zastanowić się, który z oferowanych produktów dostępnych na rynku będzie najodpowiedniejszy. Warto również udać się na spotkanie do sklepu z bielizną i tam na miejscu wykwalifikowany personel pomoże wybrać przyszłej mamie odpowiedni rozmiar stanika.

Idealny biustonosz do karmienia powinien być miękki i wygodny, nie uciskać w obwodzie pod biustem. Miseczki powinny idealnie przylegać do piersi, nie powodując otarć i dyskomfortu przy noszeniu. Stanik powinien mieć wygodne, szerokie, regulowane ramiączka oraz kilkurzędowe haftki do regulacji obwodu pod biustem. Przy dokonywaniu odpowiedniego wyboru należy również zwrócić uwagę na to czy stanik ma fiszbiny. Zaleca się, by na początku używać miękkich biustonoszy bez fiszbin, by nie uciskały dołu piersi, co w początkowym okresie karmienia może być bolesne. Dobrze jest także pamiętać o tym, żeby uwzględnić również kolor dobieranego biustonosza. Warto więc zaopatrzyć się w kilka sztuk różnych biustonoszy, co umożliwi dopasowanie do reszty garderoby, ale również zastąpi biustonosze, które znajdą się w częstym praniu.

Przyszła mama powinna pamiętać, że najważniejsze jest to by biustonosz odpowiednio podtrzymywał biust, ponieważ podczas karmienia i stałej produkcji pokarmu, biust staje się po prostu ciężki. Jeżeli więc mama chce w przyszłości wciąż cieszyć się pięknymi piersiami po prostu musi o tym pamiętać. Zaleca się by już od początku karmienia piersią, każda mama nosiła dobrze dopasowany biustonosz każdego dnia o każdej porze w dzień oraz w nocy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.