Wiadomości z Łazisk Górnych

Ból zęba nie wybiera godziny, jak wybrać swojego stomatologa?

  • Dodano: 2020-06-29 08:15, aktualizacja: 2020-06-30 19:36

Wybór stomatologa nie jest łatwy, zwłaszcza dla mieszkańców dużych miast. Dziesiątki, a nawet setki ofert sprawiają, że trudno znaleźć tą jedyną właściwą. Weryfikując kolejne gabinety, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które decydują nie tylko o komfortowym, ale też skutecznym przebiegu leczenia. Czym kierować się przy wyborze stomatologa?

Ofertą usług

Wiele osób pragnie kompleksowo zadbać o zdrowe zęby w jednym miejscu. Jeśli gabinet stomatologiczny świadczy kompleksowe usługi to zdecydowany plus – pozwala bowiem zaoszczędzić sporą ilość czasu. Co więcej, często skraca też czas trwania procedur.

Dodatkowym plusem gabinetu jest jego wyposażenie w odpowiedni sprzęt, w tym diagnostyczny, który umożliwia wykonać na miejscu zdjęcia i szybko znaleźć rozwiązanie problemu. Doceniają to zdecydowanie pacjenci trafiający z bólem zęba.

Kosztami leczenia

Wybierając odpowiedniego stomatologa, należy zwrócić na zakres oferowanych usług, ale też koszty leczenia. Warto sprawdzić, czy w przedstawionym cenniku są zawarte wszystkie koszty, czy też w ostatecznym rozliczeniu pojawią się dodatkowe pozycje, które znacznie zwiększą ostateczną cenę.

Gwarancją

Wielu specjalistów oferuje gwarancję na leczenie. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż przychodząc do stomatologa, każdy chce mieć pewność, że jego praca zostanie dobrze wykonana. Uzyskanie gwarancji daje możliwość wrócenia do gabinetu w sytuacji, gdy ostateczny efekt leczenia nie spełni Twoich oczekiwań.

Dodatkowymi usługami

Wśród dodatkowych usług świadczonych przez gabinety stomatologiczne znajdują się m.in. możliwość wykonania diagnostyki tj. zdjęcia RTG czy też otrzymania nowoczesnego znieczulenia. To ostatnie doceniają szczególnie pacjenci, dla których wizyta u stomatologa wiąże się z ogromnym strachem. Popularne są już nie tylko profesjonalne znieczulenia, ale też możliwość leczenia zębów w narkozie. Stąd też warto sprawdzić, czy w tym zakresie oferta sprawdzi Twoje oczekiwania.

Ofertą wizyt bólowych

Każdemu może zdarzyć się nagły ból zęba, jednak nie każdy dentysta oferuje pomoc w nagłych przypadkach. Wybierając swojego specjalistę, warto zwrócić uwagę, czy będzie on mógł pomóc w każdej chwili, głównie w godzinach wieczornych czy też w weekend.

Metody leczenia

Wrócimy jeszcze na chwilę do oferty. Dobrze, jeśli gabinet dysponuje zespołem ekspertów z różnych dziedzin stomatologii, gdyż pozwala szybko i sprawnie usunąć problem, bez konieczności długotrwałego poszukiwania specjalistów. Idealnie, jeśli możesz liczyć na pomoc protetyka, ortodonty, endodenty, implantologa czy też chirurga. Każdy z nich doskonale wie, jakie metody leczenia zastosować, by osiągnąć najlepsze efekty, czego niestety może nie wiedzieć dentysta od stomatologii zachowawczej.

Wielu pacjentów zwraca także uwagę na znajdujące się w ofercie nowoczesne metody leczenia stomatologicznego. Cyfrowe projektowanie uśmiechu czy też super-cienkie licówki pozwalają zapewnić pacjentowi pełen komfort. Dla części nie tyle jest ważna nowoczesna oferta, co pewność, że gabinet się rozwija, lekarze podnoszą swoje kompetencje a tym samym standardy leczenia.

Sprawdź >> Nowoczesny gabinet stomatologiczny FRESHMED

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.