Wiadomości z Łazisk Górnych

8 stron do nauki angielskiego samemu

  • Dodano: 2017-11-22 11:30, aktualizacja: 2017-11-22 12:38

Samodzielna nauka jest realna. Nie trzeba zapisywać się na drogie kursy językowe, aby opanować język angielski. Od uczącego się wymagana jest jednak duża samodyscyplina i systematyczność. Niezbędna jest także motywacja, bez której trudno byłoby cokolwiek osiągnąć. Jeśli chcesz uczyć się języka angielskiego od podstaw lub zamierzasz poprawić jego znajomość i wejść na wyższy poziom jego znajomości to z pewnością przydadzą się Ci poniższe propozycje.

2 przydatne strony do nauki języka angielskiego dla osób początkujących:

  • Learningchocolate - strona dla zaczynających przygodę z nauką języka angielskiego. Duża ilość ćwiczeń dotyczących słownictwa oraz mnóstwo materiałów do słuchania.
  • Dugutaldialects to strona na której znajduje się bardzo dużo ćwiczeń dla osób będących na poziomie podstawowym.

Zarówno dla osób początkujących, jak i średnio i bardzo zaawansowanych przeznaczona jest platforma Preply, preply.com/pl/skype/korepetycje-z-angielskiego. To miejsce, gdzie bez problemów można wyszukać odpowiedniego nauczyciela języka angielskiego. Znajduje się tam funkcjonalna wyszukiwarka. Za korepetycje można, zapłacić korzystając z pakietów godzin. Jest to bezpieczna forma płatności, korepetytor otrzymuje wynagrodzenie dopiero w momencie, kiedy potwierdzisz, że zajęcia się odbyły.

Nauka w mediach społecznościowych:

Kolejnym miejscem w sieci, z którego mogą korzystać uczących się, na różnym poziomie zaawansowania jest serwis YouTube. To miejsce, gdzie dostępnych jest mnóstwo kanałów z materiałami do nauki języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania. Każdy z tych kanałów podchodzi do nauki języka angielskiego w inny sposób. Kanały są prowadzone przez osoby w różnym wieku, o różnym poziomie wykształcenia, bardzo często są to prawdziwi pasjonaci języka angielskiego dzielący się swoją wiedzą.

Jednym z bardzo często odwiedzanych miejsc w sieci internetowej jest portal społecznościowy Facebook, LinkedIn. To bardzo popularne miejsce spotkań użytkowników internetu, służące wymianie poglądów i dzieleniu się najnowszymi wiadomościami. Na Facebooku znajdziesz przydatne fanpage na temat nauki języka angielskiego. Również tam powstają specjalne grupy, na których uczący się języka angielskiego wymieniają się doświadczeniami i umawiają na wspólne konwersacje.

Nauka z zagranicznych portali:

Dla uczących się języka angielskiego na różnych poziomach przeznaczona jest strona Grammar.net.

Na tej stronie znajdziesz mnóstwo ciekawych i kolorowych materiałów na temat angielskiej gramatyki i angielskiego słownictwa. Tam także duża ilość barwnych infografik pomagających w nauce angielskich idiomów.   Jeszcze jednym ciekawym miejscem do nauki języka angielskiego jest strona TED, https://www.ted.com . To miejsce dla tych, którzy lubią National Geografic. Jest to ogromna baza różnego rodzaju materiałów przydatnych w nauce języka angielskiego. Znajdziesz tam bardzo dużo nagrań wideo, wystąpień i autorskich tekstów, które z powodzeniem można wykorzystać w nauce języka angielskiego. Ten serwis to prawdziwe Eldorado, dla osób, które uczą się języka angielskiego. Do dostępnych tam materiałów dołączona jest treść w formie tekstowej. Materiały można szybko ściągnąć na swój komputer. Na platformie wywiadów udzielają najwybitniejsi przedstawiciele ze świata biznesu, kultury i nauki. Można słuchać ciekawych wypowiedzi intelektualistów z całego świata i przy okazji uczyć się języka angielskiego.  Strona BBC Learning English to kursy, można wybrać odpowiedni poziom i zakres, a następnie uczyć się z dowolnie wybranym materiałem.  Jedna z bardziej popularnych stron w internecie do nauki języków, jest Duolingo. Korzystanie z jej funkcjonalności jest darmowe. Znajduje się tam, między innymi funkcja zliczania dni nauki z rzędu. To dobra motywacja do tego, aby nauki nie przerywać. Nauka za pomocą tej strony wymaga dość dużej samodzielności. Ciekawą opcją jest możliwość monitorowania postępów w nauce swoich przyjaciół i porównywanie ich ze swoimi.  Strona Memrise jest dość często polecana dla tych osób, które chcą poćwiczyć naukę angielskich słówek. Otrzymuje się tam, po zalogowaniu dostęp do dużej ilości materiałów do nauki języka angielskiego. Dla zapominalskich stworzono system powiadomień, jeśli długo nie logujesz się na stronie, to otrzymasz powiadomienie na swoją pocztę elektroniczną.

Słowniki, aplikacje do nauki

W sieci internetowej dostępne są także 3 przydatne narzędzia do nauki języka angielskiego takie jak:

  1. darmowy słownik polsko- angielski -  dictionary.cambridge.org
  2. program do nauki słownictwa - ankiweb.net
  3. strona, na której można łatwo przetłumaczyć każdą stronę w języku angielskim i nie tylko w tym języku -  lingro.com

Jeśli Twoja znajomość języka angielskiego jest na średni lub wyższym poziomie, to przydatnym do dalszej nauki będzie strona  elllo.org . Dzięki funkcjonalnościom na stronie będziesz mógł konwersować z ludźmi na całym świecie na najprzeróżniejsze tematy. Na stronie jest także możliwość ćwiczeń online, dostępne są także transkrypcje dialogów. Warto również wspomnieć o stronie http://thenews.pl/. To strona z informacjami z Polski po angielsku. Jest to portal informacyjny, czytając go, możesz doskonalić swoją znajomość języka angielskiego.  W sieci internetowej jest dużo stron, dzięki którym możliwe jest doskonalenie znajomości języka angielskiego. Internet to miejsce, gdzie każdy znajdzie materiały do nauki języka angielskiego odpowiednie do predyspozycji i osobistych uwarunkowań. Dzięki wymienionym wyżej stronom można uczyć się języka w sposób łatwy, przyjemny i efektywny.  

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.