Wiadomości z Łazisk Górnych

5 mitów o zakupach spożywczych online, w które prawdopodobnie wierzysz

  • Dodano: 2020-04-17 14:00

Zakupy spożywcze online z każdym miesiącem zyskują kolejnych zwolenników. Jednak składaniu zamówienia na wybrane artykuły spożywcze przez internet wciąż towarzyszy kilka mitów. Dziś rozprawimy się z 5 najpopularniejszymi mitami o zakupach spożywczych online, w które wierzysz.


MIT 1 - Zakupy spożywcze online tylko dla mieszkańców Warszawy i Krakowa
Faktem jest, że jeszcze kilka lat temu zakupy spożywcze przez internet były dostępne tylko dla mieszkańców największych polskich miast, takich jak Warszawa czy Kraków. Jednak obecnie kurierzy są w stanie dostarczyć Twoje zamówienie do każdego miejsca w Polsce. Taką usługę oferuje chociażby sieć supermarketów Carrefour.


I choć największy wybór sklepów spożywczych online faktycznie mają mieszkańcy dużych miast, to w praktyce każdy może w taki sposób zamówić potrzebne artykuły spożywcze.


MIT 2 – Zakupy spożywcze online zrobisz tylko za pośrednictwem komputera
Aby złożyć zamówienie w sklepie spożywczym online, musisz mieć dostęp do internetu. Możesz w tym celu skorzystać z komputera, ale w zupełności wystarczy Ci do tego smartfon. Co więcej, sklep Frisco.pl wypuścił aplikację mobilną, dzięki której jeszcze łatwiej złożysz swoje zamówienie. A z kolei właściciele multimedialnych lodówek Samsung Family Hub, zrobią zakupy na Frisco.pl z poziomu domowej kuchni.


MIT 3 – Czas realizacji zamówienia wynosi kilka dni
Przewaga zakupów tradycyjnych polega na tym, że kupione produkty od razu trafiają do kuchni. Natomiast w przypadku zakupów spożywczych przez internet na dostawę zamówienia musisz trochę zaczekać. Jednak obecnie coraz więcej sklepów spożywczych online oferuje realizację zamówienia w ten sam dzień, o ile złożysz je w godzinach porannych.


MIT 4 – Dostawa tylko do domu
Chyba nikt nie lubi czekać na zamówienie dostarczane przez kurierów. Drażni nas przede wszystkim to, że nigdy dokładnie nie wiemy, kiedy dostawca przyjedzie z naszym zamówieniem. Utrudnia to ułożenie harmonogramu dnia czy nawet wyjście z psem na spacer. Jednak jeśli Twój dzień jest dość nieprzewidywany, możesz wybrać inną opcję dostawy zakupów spożywczych przez internet. Z jednej strony możesz zdecydować się na osobisty odbiór skompletowanego zamówienia w sklepie stacjonarnym lub wybrać opcję dostawy zakupów do Coolomatu, Lodówkomatu lub Paczkomatu.


MIT 5 – W sklepach spożywczych online nie kupisz wszystkich potrzebnych produktów
Większość sklepów spożywczych online ma w swojej ofercie dokładnie te same produkty, co ich stacjonarne odpowiedniki. Problem może stanowić jedynie zakup alkoholu, ponieważ jego sprzedaż przez internet wiąże się z licznymi obostrzeniami. Jednak niektóre sklepy spożywcze online, np. Fisco.pl umożliwiają zamówienie wina czy piwa przez internet.


Zakupy spożywcze online to także doskonałe rozwiązanie dla miłośników żywności ekologicznej i zdrowego odżywiania się. Większość supermarketów online posiada w swojej ofercie produkty organiczne, a do tego w sieci znajdziesz mnóstwo sklepów, które specjalizują się w sprzedaży zdrowej żywności.


Zakupy spożywcze online pozwolą oszczędzić ci czas i pieniądze. Dzięki nim nie musisz czekać w gigantycznych kolejkach do kasy, czy nerwowo poszukiwać miejsca na przysklepowym parkingu. Zamiast tego zakupy zrobisz w domowym zaciszu lub podczas przerwy w pracy. Bez pośpiechu, tłumów i kolejek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.