Wiadomości z Łazisk Górnych

Z policyjną profilaktyką podczas charytatywnego pikniku

  • Dodano: 2020-08-06 08:15, aktualizacja: 2020-08-06 08:37

W minioną sobotę mundurowi z prewencji wzięli udział w charytatywnym pikniku zorganizowanym na rzecz chorej mikołowianki. Był z nimi również sierżant Hektor.

Charytatywna impreza na rzecz Anny Sikory z Mikołowa odbyła się 1 sierpnia po południu na obiektach AKS Mikołów przy ulicy Zawilców. Oprócz skorzystania z udostępnionych przez organizatora atrakcji, między innymi, meczu piłki nożnej oraz siatkówki i koszykówki, od godziny 13.00 można było spotkać się tam z dzielnicowym tego rejonu mł.asp. Łukaszem Basą oraz policjantem ds. profilaktyki mikołowskiej komendy - mł.asp. Arturem Ceranem. Wraz z mundurowymi pojawił się także ulubieniec dzieci i dorosłych - policyjna maskotka - sierżant Hektor.

Edukacja przede wszystkim

Zachowując sanitarne zalecenia, policjanci edukowali głównie najmłodszych uczestników pikniku w zakresie bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku, w szczególności kładąc nacisk na zasady obowiązujące nad wodą. Omawiali także tematy związane z prawidłowym poruszaniem się po drodze. Dzieci miały możliwość wejścia do policyjnego radiowozu oraz zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z sierżantem Hektorem.

Event zorganizowany został przez przyjaciół Pani Anny, a dochód z niego w całości przeznaczony na jej rehabilitację po przebytej jakiś czas temu operacji.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.