Wiadomości z Łazisk Górnych

XVII Regionalny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych

  • Dodano: 2016-06-02 08:15, aktualizacja: 2016-06-02 11:06
XVII Regionalny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych (Program MATP) organizowany przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Wyrach (Klub Olimpiad Specjalnych POGROMCY Wyry).
 
 
Honorowy patronat nad zawodami objęli Burmistrz Miasta Łaziska Górne Aleksander Wyra i Wójt Gminy Wyry Barbara Prasoł.
 
 
Dzień Treningowy odbędzie się 9 czerwca 2015 roku na hali widowiskowo-sportowej w Łaziskach Górnych. Zawody obejmą swoim zasięgiem całe województwo śląskie - przewidywana ilość to około 300 osób.
 
 
Program MATP jest programem sportowo-rehabilitacyjnym skierowanym dla osób z głębszą niepełnosprawnością intelektualną i dysfunkcjami narządu ruchu.
 
 
Program MATP skierowany jest do osób, które nie mogą uczestniczyć w oficjalnych treningach i zawodach sportowych Olimpiad Specjalnych z powodu:
 
- współistniejących z niepełnosprawnością intelektualną niepełnosprawności fizycznych, uniemożliwiających udział w oferowanych dyscyplinach sportu w ramach Olimpiad Specjalnych,
 
- niemożności zrozumienia i przestrzegania zasad współzawodnictwa i przepisów sportowych Olimpiad Specjalnych np. z powodu niepełnosprawności intelektualnej w stopniu głębokim.
XVII Regionalny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.