Wiadomości z Łazisk Górnych

XIX Śląski Dzień Treningowy Programu AMOS

  • Dodano: 2016-06-17 07:45, aktualizacja: 2018-03-18 10:20
9 czerwca 2016 roku na hali widowiskowo - sportowej w Łaziskach Górnych odbył się XIX Śląski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych pod Honorowym Patronatem Burmistrza Łazisk Górnych Aleksandra Wyry i Wójt Gminy Wyry Barbary Prasoł, w którym udział wzięło  66 zawodników z 12 klubów Śląskiego Oddziału Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska.
 
 
Dzień Treningowy jest uwiecznieniem całorocznych przygotowań zawodników w ramach tzw. Programu Treningu Aktywności Motorycznej. Jest to program sportowo - rehabilitacyjny skierowany do osób  z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim oraz do osób ze znacznymi dysfunkcjami ruchowymi. Zawodnikami są osoby, które nie mogą brać udziału w tradycyjnych dyscyplinach sportowych.
 
 
Organizatorem zawodów był Klub Olimpiad Specjalnych POGROMCY z Wyr działający przy Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczym Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Mikołowie. Współorganizatorami natomiast był Śląski Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łaziskach Górnych. Każdego roku organizujemy zawody na szczeblu lokalnym, na które zapraszamy zaprzyjaźnione kluby. Śląski Dzień Treningowy został zorganizowany przez nasz klub po raz drugi i z pewnością nie ostatni.
 
 
Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał honorowy patronat Burmistrz Miasta Łaziska Górne Pan Aleksander Wyra. Podczas zawodów swoją obecnością zaszczycili nas również:  z ramienia Wójt Gminy Wyry Pani Ilona Sigmundzik, Z-ca Burmistrza Miasta Mikołów Pan Mateusz Handel, Burmistrz Miasta Orzesze Pan Mirosław Blaski, Z-ca Burmistrza Miasta Łaziska Górne Jan Radka, Przewodniczący PSOUU Koło w Mikołowie Pan Lech Marschall,  z ramienia Prezesa Zarządu Fundacji Pracowniczej PRO-EKO Pan Andrzej Wyroba, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Mikołowie Pani Krystyna Morawiec, dyrekcja hali MOSIR w Łaziskach Górnych, dyrektorzy placówek oświatowych oraz członkowie Zarządu PSOUU.
 
 
Zgodnie z ceremoniałem zawodów, rozpoczęły się one wysłuchaniem hymnu i uroczystym podniesieniem flagi Olimpiad Specjalnych. Jedną z zawodniczek Klubu POGROMCY w imieniu wszystkich zawodników złożyła przysięgę olimpijską: "Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku".
 
 
Zawodnicy z dumą i odwagą i ogromnym zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności przed rzeszą kibiców, wśród których nie zabrakło ich rodzin oraz kolegów i koleżanek. Dzielnie uczestniczyli w takich konkurencjach jak np: przetoczenie, obroty, przejście przez tunel, rzut piłeczką tenisową, pokonanie przeszkód, zbieranie przedmiotów, nakładanie kółek na stojak, strzał na bramkę. Na zakończenie, trud i wysiłek zawodników został doceniony uroczystym wręczeniem pamiątkowych medali, dyplomów oraz nagród. Ten ważny moment zawodów odbywał się przy gromkich brawach i dźwiękach fanfar. Nie mogło zabraknąć podziękowań dla zaproszonych gości oraz rodziców, za ich obecność i pomoc w organizacji zawodów. Po konkurencjach zawodnicy, trenerzy, goście i wolontariusze zostali zaproszeni na ciepły posiłek.
 
 
W przygotowaniach do zawodów i w trakcie ich trwania pomagali nam wolontariusze, uczniowie: 
 
 
Nasze zawody finansowo i rzeczowo wsparli: Fundacja Pracownicza PRO-EKO z Łazisk Górnych, Urząd Gminy Wyry, Starostwo Powiatowe w Mikołowie, Urząd Miasta Łaziska Górne, Olimpiady Specjalne i Urząd Marszałkowski w Katowicach, Cukiernie i Piekarnie: Grygierzec z Mikołowa, Lewandowski z Mikołowa, Jarczyk z Łazisk Górnych, właściciele sklepów ogólnospożywczych z Wyr: Państwo Pojda, Państwo Myszor.
 
 
Podziękowania kierujemy również w stronę patronów medialnych, do których należeli: TVP Katowice, Polskie Radio Katowice, Nowe ECHO, NOLTychy, Gazeta Orzeska, Gazeta Mikołowska, Gazeta Łaziska, Wicie, Łaziska.com.pl.
 
 
Sukces organizacyjny nie byłby możliwy bez dużego zaangażowania wielu osób, które zechciały poświęcić swój wolny czas i energię, by sprawić radość innym. Gratulujemy zawodnikom i dziękujemy za wspaniałe emocje  i niezapomniane chwile. 
 
 
Dziękujemy, że byliście z nami!
Do miłego zobaczenia!
Klub Olimpiad Specjalnych POGROMCY z Wyr
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.