Wiadomości z Łazisk Górnych

W pobliżu szkoły z prędkością 103 km/h. Zatrzymane prawo jazdy w Łaziskach Górnych

  • Dodano: 2022-10-12 14:15

Policjanci mikołowskiej drogówki prowadzili wczoraj działania kontrolno-prewencyjne "Bezpieczny cyklista". W pobliżu drogi rowerowej oraz szkoły podstawowej w Łaziskach Górnych zatrzymali kierującego audi, który miał na liczniku o 53 km/h za dużo.

Nieodpowiedzialna jazda

36-letni mieszkaniec Orzesza do policyjnej kontroli został zatrzymany wczoraj około godziny 15.00 w Łaziskach Górnych na ulicy Cieszyńskiej. Kierujący rozpędzonym do 103 km/h audi nie zważał na to, że porusza się w rejonie szkoły podstawowej i drogi dla rowerów. Okazało się, że mężczyzna jest zawodowym kierowcą i ma wszystkie kategorie prawa jazdy. Drogowy pirat został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi. Mundurowi zatrzymali też jego prawo jazdy.

Policjanci drogówki przypominają, że droga, to nie tor wyścigowy i apelują, by respektować obowiązujący limity prędkości! Od 17 września obowiązuje nowy taryfikator punktów karnych. Głównym celem zmian był sposób kasowania zgromadzonych punktów. Obowiązywać one będą przez dwa lata na koncie kierowców popełniających wykroczenia, a nie jak dotychczas przez rok. Zniesione zostają również szkolenia, po odbyciu których liczba punktów otrzymanych przez kierowcę ulegała zmniejszeniu. - czytamy na stronie KPP.

Zastosowanie w przypadku najbardziej poważnych wykroczeń, skutkujących zagrożeniem bezpieczeństwa ruchu drogowego będzie mieć tzw. "recydywa". Sytuacja ta dotyczy złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Jeżeli tak się stanie, mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy niż dotychczas.

  • 31-40 km/h – pierwszy raz: 800 złotych / recydywa: 1600 złotych
  • 41-50 km/h – pierwszy raz: 1000 złotych / recydywa: 2000 złotych
  • 51-60 km/h – pierwszy raz: 1500 złotych / recydywa: 3000 złotych
  • 61-70 km/h – pierwszy raz: 2000 złotych / recydywa: 4000 złotych
  • 71 km/h i więcej – pierwszy raz: 2500 złotych / recydywa: 5000 złotych

Komentarze (1)    dodaj »

  • widziano

    Po Dworcowej jedna kia w kolorze srebrno niebieskim też zdrowo sobie.. Ale pewno się śpieszył. Ktoś. Gdzieś. Taaa...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również