Wiadomości z Łazisk Górnych

W obszarze zabudowanym z prędkością 103 km/h. Łaziszczanin stracił prawo jazdy

  • Dodano: 2022-05-31 07:00, aktualizacja: 2022-05-30 22:10

W miniony weekend mających tzw. ciężką nogę nie brakowało. Jeden z nich stracił prawo jazdy, bo będąc w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 53 km/h.

Utrata prawa jazdy

Od piątku 27 maja do niedzieli 29 maja policjanci Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy ujawnili łącznie 83 wykroczenia, z czego aż 64 dotyczyło przekroczenia prędkości. Rekordzista, którego zatrzymano wczoraj (29 maja) na orzeskim odcinku krajowej wiślanki miał na liczniku 134 km/h. Kontrola kierującego BMW zakończyła się wysokim mandatem i punktami karnymi. O wiele surowsze konsekwencje spotkały jednak 29-letniego mieszkańca Łazisk Górnych:

  • 28 maja, godzina 14.02: Mikołów, ulica Łączna. Kierujący volkswagenem łaziszczanin został zatrzymany, kiedy miał na liczniku 103 km/h. Przekroczenie o wartość 53 spowodowało, że mężczyzna stracił prawo jazdy. Dodatkowo otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych.

Podejmowanie ryzykownych zachowań i łamanie przepisów wynika z niedostatecznego doświadczenia kierowców. Każdy, kto wsiada za kierownicę, bez względu na wiek, powinien mieć świadomość tego, że samochód jest tylko urządzeniem, nad którym nie zawsze można w pełni zapanować. Jedź bezpiecznie! - przestrzegaj przepisów, nie przekraczaj dozwolonej prędkości, nie wyprzedzaj w miejscach niedozwolonych, zwracaj uwagę na innych uczestników ruchu drogowego, a wszyscy bezpiecznie dotrą do celu.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.