Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

W Essen pracujemy nad modelem aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych

  • Dodano: 2014-11-21 14:00

W dniach 17-20 listopada 2014 roku w Essen odbywa się wizyta studyjna będąca częścią realizowanego przez stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju projektu pt.: Masz staż - szansę masz - zwiększenie szans na zatrudnienie osób niepełnosprawnych.

Celem wizyty w Essen jest spotkanie z ekspertami z zakresu aktywizacji osób niepełnosprawnych intelektualnie i wraz z nimi analiza i opracowanie wspólnego, polsko-niemieckiego, modelu aktywizacji osób z różnymi typami niepełnosprawności, który ma być efektem projektu Masz staż – szansę masz – zwiększenie szans na zatrudnienie osób  niepełnosprawnych.

W trakcie wizyty grupa 6 osób zajmujących się aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych w Polsce zapoznaje się z działaniami niemieckiej spółki komunalnej Gesellachaft für Soziale Dienstleistungen Essen mbH, będącej partnerem w realizacji projektu. GSE, jako wiodący dostawca usług społecznych w mieście Essen, prowadząc warsztaty aktywizujące niepełnosprawnych mieszkańców miasta zatrudnia ponad 1700 osób niepełnosprawnych intelektualnie (na około 3000 pracowników). Jego praca prowadzona jest w ramach modelu Werkstatt, który opiera się na aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych na miejscach pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych z udziałem samorządu lub państwa, przy ścisłej współpracy z podmiotami komercyjnymi.

W ramach projektu odbędą się jeszcze dwie wizyty studyjne w Niemczech i jeden warsztat w Polsce. Finałem prac nad modelem aktywizacji zawodowej osób z różnymi typami niepełnosprawności będzie wydanie publikacji zawierającej opis  modelu.

Projekt Masz staż – szansę masz – zwiększenie szans na zatrudnienie osób niepełnosprawnych finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.