Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

Uwaga na zwierzęta na drogach!

  • Dodano: 2017-10-06 07:45, aktualizacja: 2017-10-03 12:59

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność w okolicach lasów, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta.

Tylko w miniony poniedziałek na drogach powiatu mikołowskiego odnotowano dwa takie przypadki. Jedźmy zatem skupieni, rozważni oraz dostosujmy prędkość nie tylko do warunków atmosferycznych, ale także drogowych.

Wraz z nadejściem jesieni z dnia na dzień warunki na drogach stają się coraz trudniejsze. Pamiętajmy, że w każdej chwili na drodze może pojawić się jakaś przeszkoda. Mogą to być piesi, ale mogą to być również dzikie zwierzęta. To właśnie one były wczoraj przyczyną aż dwóch zdarzeń drogowych.

  • 02.10.2017 r.,godzina 18:55, Orzesze, ul. Mikołowska: kierujący samochodem osobowym marki Mercedes potrącił sarnę, która nagle wyskoczyła z pobocza wprost pod koła nadjeżdżającego auta;
  • 02.10.2017 r., godzina 22:45, Mikołów, ul. Owsiana: policjanci z Mikołowa otrzymali zgłoszenie, iż w lesie przed przejazdem kolejowym w kierunku DK 81 doszło do kolizji z dzikiem;

Co zrobić, gdy dojdzie do wypadku?
Podobnie jak w przypadku każdego innego zdarzenia drogowego, powinniśmy zabezpieczyć miejsce takiego wypadku. Należy w odpowiedni sposób ustawić trójkąt ostrzegawczy oraz włączyć światła awaryjne, zwracając tym samym uwagę innych kierowców. Dopiero wtedy będziemy mogli bezpiecznie poprosić o pomoc, gdy zajdzie taka potrzeba. W kolejnym kroku powinniśmy wezwać policję.

Jeśli w pobliżu jest ranne zwierzę, możemy mu pomóc, pod warunkiem, że czujemy się bezpieczni. Pamiętajmy, że zwierzę po wypadku będzie w szoku, przez co może być agresywne. Nie powinniśmy również rannego albo martwego zwierzęcia zabierać. Może być ono chore na wściekliznę.

Pamiętajmy zatem, że na drodze najważniejsze jest skupienie i rozwaga kierowcy. Prędkość dostosowujemy nie tylko do warunków atmosferycznych, ale przede wszystkim do warunków panujących na drodze.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.