Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

Uwaga na dziki!

  • Dodano: 2016-05-16 08:15, aktualizacja: 2016-05-14 08:54
W ostatnich dniach pojawiają się informacje o pojawieniu się dzików na terenie naszego miasta. Dziki zwabione łatwym pożywieniem, zapuszczają się coraz częściej w tereny zamieszkałe przez ludzi. Wszystkie osoby, które spotkają na swej drodze dzika muszą pamiętać, że jest to przede wszystkim zwierzę żyjące dziko, nie oswojone przez człowieka.
 
 
Szczególnie niebezpieczne mogą być lochy, czyli matki z młodymi, które instynktownie chronią swoje potomstwo.
 
 
W przypadku spotkania z dzikiem, człowiek, jeśli nie został przez niego zauważony, nie powinien wykonywać gwałtownych ruchów, lecz spokojnie się oddalić. Jeśli dzik nas dostrzeże najlepszym wyjściem jest stanąć w bezruchu. Ucieczka może sprowokować zwierzę do ataku. Należy pamiętać, że zaniepokojona locha z młodymi jest bardzo agresywna. Warchlaków nie wolno dotykać, zaczepiać, łapać, ani tym bardziej atakować.
 
 
Apelujemy do naszych mieszkańców, a w szczególności do właścicieli domów jednorodzinnych oraz użytkowników ogrodów działkowych, aby w żadnym wypadku nie dokarmiali dzików oraz innych zwierząt dziko żyjących. Prosimy również, aby zabezpieczać przydomowe kontenery na odpady. Pamiętajmy, że dokarmiając dziki sprawiamy, że zwierzęta te będą pojawiać się coraz częściej w poszukiwaniu łatwego pożywienia.
 
 
Gdy już natkniemy się na dzika, należy zwrócić się o pomoc do Straży Miejskiej w Łaziskach Górnych, telefon: 32 2241 471 lub alarmowy: 986.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.