Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

"Świadomy kierowca 50+". Zapraszamy na warsztaty w 2017 r.

 • Dodano: 2017-01-24 07:45, aktualizacja: 2017-01-23 12:58

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach będą kontynuować w I połowie 2017 r. warsztaty dla kierowców „Świadomy kierowca 50+”. Dotychczas przeprowadzono 9 spotkań, w których udział wzięło ponad 100 osób. Zajęcia są bezpłatne i kierowane dla kierowców po 50 roku życia, którzy są aktywni za kierownicą. Uczestnicy mogli zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przećwiczyć jazdę samochodem w trudnych warunkach.


We wspólnym projekcie udział biorą przedstawiciele Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, Polskiego Związku Motorowego ZO Katowice oraz Radio Katowice, które objęło patronat medialny nad działaniami.

Proponowana forma doskonalenia umiejętności jest niejednokrotnie jedyną okazją dla kierujących Seniorów, aby od czasu uzyskania uprawnień do kierowania, mogli sprawdzić i wspomóc swoje umiejętności za kółkiem pod czujnym okiem osób, które na co dzień związane są z obszarem ruchu drogowego.

Warsztaty, tak jak dotychczas prowadzone będą raz w miesiącu, aż do czerwca 2017 roku, kiedy to nastąpi zamknięcie i podsumowanie prowadzonej inicjatywy. Tak jak uprzednio, zawierać zajęcia będą elementy teoretyczne i praktyczne związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, takie jak :

 • wykład z zakresu uczestnictwa kierujących w wieku „50+” w ruchu drogowym i powodowanych przez nich zagrożeniach oraz zasady postępowania w przypadku kolizji i wypadku drogowego.
 • wykład w zakresie zmian biologicznych i mentalnych postępujących wraz z wiekiem w organizmie człowieka.
 • ćwiczeina z zakresu obowiązujących przepisów ruchu drogowego i konsekwencji prawnych wynikających z ich niestosowania (z uwzględnieniem aspektu sprawdzenia kwalifikacji kierujących oraz błędów popełnianych przez osoby egzaminowane po 50 roku życia).
 • pierwszą pomoc przedmedyczną ofiarom wypadków oraz prawidłowe rozpoznawanie własnych objawów chorobowych mających wpływ na kierowanie pojazdem.
 • zajęcia praktyczne na placu manewrowym z wykorzystaniem: troley-i, testu Stewarda, alkogoogli, symulatora dachowania oraz urządzeń do badania czasu reakcji.

Już teraz zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane do uczestnictwa  w zajęciach, które  przeprowadzane będą na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach ul. Francuska 78 (każdorazowo o godz. 9.00). Zgłoszenia należ dokonywać pod numerem telefonu 798 031 225, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Ilość miejsc ograniczona – o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Terminy prowadzonych warsztatów w 2017 r. :

 • styczeń 23 (brak wolnych miejsc)
 • luty 18
 • marzec 18
 • kwiecień 8
 • maj 20
 • czerwiec 24

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.