Wiadomości z Łazisk Górnych

Potrącenie 7-latka w Łaziskach Górnych. Dziecko wybiegło zza zaparkowanego samochodu

  • Dodano: 2023-07-18 10:30

Policjanci apelują, by uczulać swoje pociechy na temat bezpieczeństwa na drodze i regularnie zwiększać ich świadomość w tym ważnym temacie. Wczoraj na jednym z łaziskich osiedli mieszkaniowych kierujący osobówką potrącił 7-letniego chłopca, który nagle wybiegł zza zaparkowanego auta. Dziecko trafiło do szpitala.

Okoliczności wypadku

Do groźniej wyglądającej sytuacji doszło wczoraj (17 lipca) po godzinie 19.00 na ulicy Staszica w Łaziskach Górnych. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący samochodem marki hyundai potrącił chłopca, który wybiegł zza zaparkowanego na osiedlu auta. Dziecko trafiło do szpitala w Katowicach. Na szczęście skończyło się jedynie na ogólnych potłuczeniach i zadrapaniach. 55-letni kierowca był trzeźwy.

Już od 7 roku życia dziecko jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego

Policjanci apelują, by uczulać swoje pociechy na różnego rodzaju zagrożenia, które mogą pojawić się na drodze i regularnie zwiększać ich świadomość jako uczestników ruchu drogowego! Chwila nieuwagi i brak ostrożności może zakończyć się tragedią, dlatego tak ważne stają się działania profilaktyczne. Dziecko staje się pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego już po ukończeniu 7 lat. 


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również